середа, 19 квітня, 2017, 17:39 Події
Суд ООН підтримав запровадження запобіжних заходів проти Росії для захисту кримських татар
Палац миру - офіційна резиденція Міжнародного суду ООН і Постійної палати третейського суду в Гаазі. Фото: Сомер Ірина/УНІАН
Палац миру - офіційна резиденція Міжнародного суду ООН і Постійної палати третейського суду в Гаазі. Фото: Сомер Ірина/УНІАН

Міжнародний суд ООН в Гаазі виголошує рішення щодо запобіжних заходів до Росії за позовом України.

Так, суд ООН відмовив у введенні запобіжних заходів до РФ за конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Водночас, гаазький суд погодився на запровадження запобіжних заходів проти Росії для захисту національних меншин в Криму, повідомляє Українська правда.

Як зазначив голова суду Ронні Абрахам, українська сторона посилається на порушення Росією статей 2 і 5 Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації. Для запровадження тимчасових заходів за порушення цих статей сторона може посилатися лише тоді, коли є свідчення про акти расової дискримінації.

«Щодо наданих суду свідчень, деякі з них відповідають визначенню дискримінації, наприклад у частині ведення навчання української мовою для етнічних українців. На даний момент суд дійшов висновку, що кримські татари та етнічні українці у Криму залишаються вразливими. У цьому відношенні суд бере до уваги доповідь про ситуацію з правами людини в Україні», – сказав Абрахам.

Серед іншого, Міжнародний суд ООН зобов’язав РФ утриматися від обмежень прав кримських татар на представництво власних інтересів, що передбачає поновленням діяльності Меджлісу, а також забезпечити поновлення навчання в школах українською мовою.

Також суд наклав на обидві сторони зобов’язання уникати порушень Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:41:13