Новини » Світ 19 квітня, 2017, 18:28
Рішення Міжнародного суду щодо Донбасу та Криму є цілком об’єктивними, – експерт

Кейси справ щодо анексії Криму та окупованих територій Донбасу, які розглядалися в Міжнародному суді в Гаазі, є абсолютно різними. Тому рішення суду по них є цілком об’єктивними.

Таку думку висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

Найвищий судовий орган у системі ООН, Міжнародний суд, відмовив Україні у тимчасових заходах проти Російської Федерації за Конвенцією із заборони фінансування тероризму.

Натомість, щодо порушення Росією Міжнародної конвенції щодо утисків кримських татар, то саме у цій справі суд ООН задовольнив позов України.

Зокрема, серед іншого, суд зобов’язав Росію утриматися від обмежень кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу та забезпечити поновлення освіти українською мовою. Крім того, суд наклав на обидві сторони зобов’язання уникати порушень Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації.

«Позиція України, яка була представлена в Гаазі, була досить очевидною. Я вважаю, що таке рішення Міжнародного суду є цілком об’єктивним, зокрема, і в тому аспекті, що кейси справ щодо анексії Криму та окупованих територій Донбасу, є абсолютно різним», – зауважив досліджень Ігор Семиволос.

Експерт наголошує, що для України дуже важливо, що Міжнародний суд прийняв рішення щодо Меджлісу кримськотатарського народу та відновлення його діяльності.

«Звісно, цікаво, чи Росія погодиться та прийме виконувати вимоги суду? Вірогідно, Кремль може зробити незначні демонстраційні кроки, які нібито показуватимуть, що вони виконують рішення Міжнародного суду», – прогнозує директор Центру близькосхідних досліджень.

Натомість набагато більшу загрозу, аніж сам суд, для Росії становлять люди кримськотатарського народу, які цілеспрямовано відстоюють свою землю та ідентичність.

«Кремль не лякає рішення Міжнародного суду щодо Криму. Його більше лякає готовність і бажання кримськотатарського народу боротися за свою самоідентичність та Крим як територію, яка в складі України, має певні етнічні ознаки. Тому, якщо навіть через міжнародні дипломатичні канали на Росію будуть тиснути щодо виконання рішення суду, то це буде не істинне відновлення волелюбного Меджлісу, який відстоював проукраїнські позиції. Натомість, це буде історія про псевдоновий Меджліс з новими правилами та підконтрольними РФ представниками», – додає дипломат Андрій Ніколаєнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 02:04 :19