Новини » Політика 19 квітня, 2017, 17:01
Міжнародні суди відхилили б позов щодо територіальної цілісності України, – політолог

Якби Україна подала позов щодо територіальної цілісності в міжнародні суди, скоріш за все, його б відхилили.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог-міжнародник Андрій Бузаров.

«Я не хочу політизувати, але з юридичної точки зору, я, перш за все, хочу звернути увагу на те, що дуже довго Україна готує судові позови. За три роки багато нюансів вже встигли забути. Щодо Донбасу, то взагалі немає системи, куди потрібно звертатись щодо міжнародних кримінальних, компенсацій і т.інше», – розповів політолог-міжнародник Андрій Бузаров.

Також він додав, що проблема навіть не в недосконалості міжнародного права і міжнародної системи порядку, а справа в тому, що інша держава може анексувати чужу територію.

«Якщо б Україна подала позов щодо територіальної цілісності в міжнародні суди, скоріш за все, його б відхилили. Проте, ніхто навіть не намагався це зробити. Звісно, в українському Міністерстві юстиції дуже багато фахівців. Це мене турбує, як і громадян України, бо територіальні претензії залишаються і потрібно вирішувати, як далі діяти щодо Криму. Звичайно, Україна має боротись за права кримських татар, але ж є ще і територіальні претензії щодо Криму і незрозуміла ситуація з Донбасом», – додав Бузаров.

Політолог зазначає, що згідно із міжнародним правом, Донбас також частина території України і держава не визнала його окупованим.

«Тобто юридично це частина України і міжнародний суд може сказати про те, що Україна мусить сама вирішувати питання з Донбасом. Дуже багато аспектів не на користь України», – прокоментував Андрій Бузаров.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 15:35 :14