середа, 19 квітня, 2017, 9:59 Київ
Меморіал Небесної сотні у Києві демонтують на час слідчого експерименту
Меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні на вулиці Інститутській в Києві. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН
Меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні на вулиці Інститутській в Києві. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН

Меморіал Героям Небесної сотні у Києві тимчасово демонтують. Він заважає проводити слідчий експеримент на вулиці Інститутській у справі щодо п’ятьох екс-беркутівців.

Святошинський районний суд Києва 18 квітня постановив продовжити слідчий експеримент у справі щодо колишніх членів спецпідрозділу «Беркут» до 1 вересня, повідомляє Радіо Свобода.

За словами прокурорів, родини Небесної сотні погодилися на тимчасовий демонтаж меморіалу. Обвинувачувані Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура та Олег Янішевський своєї вини не визнають.

Демонтувати Меморіал Героям Небесної сотні на вулиці Інститутській у Києві можуть вже наступного тижня. Про це під час засідання повідомив прокурор Департаменту спецрозслідувань ГПУ Роман Псюк. Слідчі експерименти проводитимуть паралельно зі судовими засіданнями. Адвокати екс-беркутівців наполягали, щоб їхні підзахисні також брали участь у відтворенні подій 2014 року, однак 18 квітня Святошинський суд таке клопотання відхилив.

«Вимоги національного і європейського законодавства чітко вказують, що не можна підміняти право на захист обвинувачуваних, самостійно захищати свої права – наявністю адвокатів. Відсутність наших підзахисних на слідчому експерименті позбавляє можливості погодити позицію з нашими підзахисними», – пояснює адвокат Аброськіна Олександр Горошинський.

Участь беркутівців у відтворенні подій Майдану в урядовому кварталі принижує гідність потерпілих. Із такою заявою виступила їхня представниця, юрист Євгенія Закревська. За її словами, у присутності обвинувачуваних потерпілі не можуть демонструвати, як саме отримали ушкодження на Майдані.

Прокурори Генпрокуратури також аргументували, що в центрі Києва ніхто не гарантує безпеку обвинувачуваним у масових убивствах. Нагадали також, як нещодавно Святошинський суд переніс засідання через присутніх у залі протестувальників із організації С14.

Наступне засідання у справі розстрілу активістів на Майдані відбудеться 25 квітня. Тоді суд розгляне продовження тримання колишніх беркутівців під вартою.

Читайте також: Мінкультури проведе конкурс на кращий проект Меморіалу і Музею Героїв Небесної сотні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 04:11 :12