середа, 19 квітня, 2017, 22:04 Економіка
Абрикосів і черешень цьогоріч може не бути

Майбутній врожай персиків, абрикосів та черешень в Україні під загрозою.

Про це розповів Анатолій Огий, власник розплідника фруктових саджанців із села Могилів Дніпропетровської області, передає Gazeta.ua

«Одна ніч з температурою -3 градуси знищує весь цвіт на дереві та бруньки, які ще не розпустилися. За таких умов на персиках, абрикосах та черешні цього року плодів не буде. Груші та яблуні більш захищені. У них квіткові бутони прикриті листками.

За вологої погоди набухлі бруньки винограду витримують температуру близько нуля. Як тільки буде прояснення та стане сухіше, бруньки загинуть.

На 1 градус може поліпшити ситуацію задимлення. Тільки за умови відсутності вітру. З ним ніяке задимлення не допоможе. Тепло, яке йде від вогню, швидко здувається і немає ніякого ефекту», – каже Анатолій Огий.

Радить на ділянці розкласти солому або сіно. Зверху накрити шаром вологої трави, тирси, моху, торфу. Залишити сухе місце для підпалювання. Розмір копиці повинен бути приблизно 1×1×1 м. Задимлення проводять перед світанком протягом двох годин, доки температура повітря не збільшиться.

Молоді та карликові дерева можна врятувати, обмотавши їх агроволокном. Щільність з позначкою 40-50 витримує температуру до -5. Утвориться ніби циліндр, який тепло від землі подаватиме уверх.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 04:12 :04