вівторок, 18 квітня, 2017, 16:58 Львів
У Трускавці священик збудував готель, який загрожує джерелу «Нафтуся»

Комплекс «Жива роса», що знаходиться поблизу джерела «Нафтуся», є бізнесом священиків. Незважаючи на те, що активісти, прокуратура і суд намагались позбутись готелю, мер міста вважає за потрібне залишити його.

Про це йдеться у сюжеті програми соціальних розслідувань «Остання інстанція» (щопонеділка та щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі ZIK). 

Готель «Жива роса» розмістився поблизу джерела «Нафтуся», у першій санітарній зоні родовищ мінеральних вод. Згідно закону, будувати тут не можна.

Місцевий інженер-геолог пояснює: усі ці будівлі несуть загрозу Трускавцю як курорту. Людей з цієї зони відселили ще у минулому сторіччі.

«За радянських часів на тій території був дитячий санаторій. Всі найближчі житлові будинки знесли, архітектурні пам’ятки і школу мистецтв теж. І все для того, щоб «Нафтуся» могла існувати», – пояснює Зенон Ших.

Але під керівництвом священнослужителів, у 2014 році тут почали облаштовувати ділянку. Побудували готель, а поряд відремонтували одноповерховий будинок. Він мав стати лабораторією для дослідження води. Але з часом перетворився на конферанц-зал.

«А що? Я перепрошую, якщо ми настоятелі церкви, то хіба не маємо права готель збудувати? До нас приїжджають люди з усього світу. Вони мають десь відпочивати», – обурюється отець Петро.  

Основне приміщення готелю отець Петро передав Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії УГКЦ. Далі у 2014 році останні попросили Трускавецьку міськраду здати їм в оренду одноповерхівку біля готелю для наукових досліджень. Через кілька років після рішення міськради замість лабораторії тут з’явилася готельна конференц-зала. Прокуратура з цього приводу відкрила кримінальне провадження.

У вересні 2016 архітектурно-будівельна інспекція Львівщини офіційно вимагала у церковників припинити самовільні будівельні роботи. На єпархію наклали штраф: понад 130 тисяч гривень. Тим часом у незаконну добудову до готелю втрутився і суд.

Служителі Феміди вимагали розірвати оренду між міськрадою та Самбірсько-Дрогобицькою єпархією УГКЦ, повернути місту земельну ділянку з самочинною добудовою, а саму споруду – демонтувати. Однак влада пішла із церквою на перемовини.

«Зараз це не є готель. Я розмовляв із єпископом. Він казав, що будівля використовується зовсім не комерційно для священослужителів», – каже міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Проте насправді в готелі «Жива роса» може поселитись будь-хто. Щоправда, номер потрібно бронювати заздалегідь.

«Непотрібно входити в істерію протестів проти священиків. У нас часто судять – людина будує, то значить вона погана. Такі псевдо-активісти не розуміють, що готельно-туристичні комплекси створюють благо для економіки. Адже це збільшення робочих місць і додатковий приплив туристів. Крім того, потрібно пам’ятати, що на 70% саме туризм поповнює бюджет Трускавця.

Але є інший бік медалі. Якщо будь-яка забудова справді несе загрозу цінному ресурсу, на кшталт джерельної води, то міський голова зобов’язаний замовити спеціальну незалежну оцінку», – говорить нардеп Анна Романова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 15:26:38