Новини » Політика 17 квітня, 2017, 18:20
Політик: у Порошенка на подвір’ї церква УПЦ МП – правлять російською мовою

У нас в Президента на подвір’ї церква Московського патріархату. Я особисто її бачив. Щойно зайшов до тієї церкви – відразу ж вийшов. Та там служба велася російською мовою!

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив Олесь Доній, політичний аналітик, екс-нардеп.

На переконання пана Донія, владі необхідно потрібно показувати приклад ставлення до церкви агресора. «Депутати, чиновники, міністри, не мають ходити на богослужіння до УПЦ МП», – вважає політексперт.

Водночас Президент України демонструє зовсім інший приклад. «Та я просто ошаленів! У нього вона на подвір’ї – церква Московського патріархату. Це негативний приклад. А президент, депутати і міністри, мають демонструвати протилежний, хороший приклад», – закликав колишній нардеп.

Дивує політичного експерта і позиція влади столиці. «Подивіться, скільки земель по Києву віддано Московському патріархату», – зауважив Олесь Доній.

Екс-нардеп закликає розрізняти поняття віри, релігії і церкви. «До віри ставлюся з великою повагою, вона всмоктана з дитинства від мами чи родини. До релігії ставлюся з розумінням як історик. Це величезний вплив на цивілізацію, і далеко не тільки християнство.

Щодо церков у мене своєрідне ставлення – я сам для себе визначаю, які з них мають негативний вплив на українську ідею, як Московська церква, а які, навпаки, підтримали розвиток української ідеї, як УГКЦ, УАПЦ і УПЦ КП», – зауважив Доній.

Політексперт закликав усіх українців чітко визначати, які церкви є інструментом протидії українській ідеї і разом з тим рукою Кремля в нашій державі. «От Московський патріархат – це один з інструментів боротьби проти української незалежності», – наголосив Олесь Доній.

Відтак одним із методів боротьби проти цієї церкви в Україні має стати етичний підхід. «Потрібно показувати приклад і не ходити до цих церков. У них понад 50% зареєстрованих громад від загальної кількості усіх православних в Україні. Це величезна кількість, зокрема і на Західній Україні. Після початку агресії з УПЦ МП вийшло понад 70 громад. А це зовсім невеликий відсоток», – додав політексперт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 06:03 :35