неділя, 16 квітня, 2017, 11:57 Суспільство
Українським чиновникам слід більше прислухатися до думки експертів, – Карпа

Французький чиновник ніколи не дозволить собі закрити проект компетентного митця тільки тому, що так захотів хтось із посадовців-начальників. У Франції прислухаються до думки експертів, тож українцям потрібно перейняти цю пластичність.

Таку думку під час ефіру «Історичної правди з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловила перший секретар з питань культури посольства України у Франції, письменниця та співачка Ірена Карпа.

Що стосується мистецьких галузей, то українській владі потрібно перейняти від Франції більшу пластичність. Хоча й там із державною підтримкою проектів «доволі туго», однак французькі посадовці дуже прислухаються до думки фахівців.

«Не можна сказати, що у Франції одразу фінансуватимуться усі найсміливіші проекти. Та мені здається, що тут, принаймні, більше довіряють експертам. Кожен бюрократ не зможе перекреслити проект компетентної людини тільки тому, що так вирішив якийсь там начальник», – розповіла Карпа.

У свою чергу письменник Андрій Курков зазначив, що в Україні чомусь кордони культури ніколи не співпадали із кордонами держави. У нас весь час існувала певна дисгармонія між геополітичним та мистецько-інформатиційним просторами.

«Тож головне завдання зробити українську культуру загальнонаціональною. В цьому напрямку зараз працює зокрема й письменник Сергій Жадан, адже часто їздить на схід. Потрібно усіма методами – через телебачення, радіо – транслювати українську культуру по всій території держави і після того вона сама вже вийде закордон», – зазначив Курков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:52:34