субота, 15 квітня, 2017, 13:16 Київ
«Київміськбуд» пошкодив будинок і відмовляється відшкодовувати завдані збитки

Столичний будинок, що на вулиці Коперника 7, тулиться посеред багатоповерхівок. Їх у 2005 році звів «Київміськбуд» та пообіцяв, що у разі негараздів у ході будови, відшкодувати сусідам завдані збитки. Але компанія не дотримала слова, а домівка Юрія Руголя опинилася під загрозою руйнування.

Про це йдеться у сюжеті програми соціальних розслідувань «Остання інстанція» (щопонеділка та щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі ZIK). 

У 2005 році компанія-забудовник «Київміськбуд» підписала із Юрієм Руголем договір. Документ мав бути гарантією того, що якщо будівельні роботи нашкодять його будинку – підприємство виплатить компенсацію. Хоч збитки і були завдані, фірма від своїх зобов’язань відхрещується, а підписаний папір називає фальшивим.

«Мені пообіцяли, що якщо з будинком щось трапиться, то компанія бере на себе відповідальність. Вони казали, що повністю відшкодують втрати. А мій будинок доби козаччини через них розвалюється! Цегла на стінах розсунулась. Я не знаю, скільки залишились стояти будинку», – обурюється киянин Юрій Руголь.

Із договором постраждалий власник змушений був піти аж до суду. Там постановили: «Київміськбуд» має відремонтувати будинок. Підприємству надіслали виконавче провадження. Минуло більше місяця ­– нічого не відбувається.

«Якщо новобудова шкодить будь-якій іншій оселі, немає значення, чи є вона історичною, то забудовник мусить відшкодовувати збитки. Зрештою, Державна архітектурно-будівельна інспекція може накласти великі штрафи на нечесну компанію. Якщо ж забудовник намагається вмити руки, то в дію вступає кримінальна відповідальність. На мою думку, Юрію Руголю потрібно запастись терпінням і чекати на рішення суду. Іншого виходу я не бачу», – радить екс-міністр будівництва і архітектури Юрій Сербін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 23:46:06