субота, 15 квітня, 2017, 13:20 Київ
Душевнохворий батько зробив співвласником будинку жорстокого сина

Дмитро Деледивка з сином підписали «Довіреність на розпорядження житловим будинком та земельною ділянкою». Проте дві родини під одним дахом вжитись не можуть.

Про це йдеться у сюжеті програми соціальних розслідувань «Остання інстанція» (щопонеділка та щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі ZIK). 

Колись Дмитро Деледивка був єдиним господарем свого будинку, що розмістився на околицях Василькова. Проте тепер він не може керувати власністю. Будучи душевнохворим, пан Дмитро надав сину можливість підписати «Довіреність на розпорядження житловим будинком та земельною ділянкою». Це дозволило пану Миколі бути співвласником житла. Такий другий ґазда не сподобався родині, бо проявляв жорстокість.

«Син так бив мене по голові, що мало не вбив. Тепер постійно болить голова, тиск підвищується. Як мені проживати отут?! Пригадую, якось Микола на митниці зупинився, підвіз нас трохи, а потім викинув з автівки, сказавши далі йти пішки. Що я маю робити?», – бідкається мати Людмила Деледивка.

Через родинні чвари батько подав на сина до суду, щоб усунути перешкоди в користуванні житлом. Але генеральне доручення, яке має Микола, дає йому змогу представляти інтереси батька, у тому числі в суді. Тобто чоловік може забрати проти себе позов. Натомість батько відкликати довіреність на сина не може, адже на нього напали і відібрали паспорт.

Як з’ясувалось: Дмитро Деледивка стояв на обліку у психіатричній лікарні і навіть має групу інвалідності. Чоловік не пам’ятає свого діагнозу. Медики повідомили, що він є душевнохворим, але не недієздатним. Тому жодних перепон на шляху до укладення нотаріального договору не було.

«У цій ситуації нема перепон, щоб скасувати цю довіреність. Достатньо повідомити особу, якій її видали, що документ не дійсний. Не обов’язково йти до нотаріуса, щоб засвідчити скасування. Відсутність паспорта теж не є перепоною. Максимум, такі свідчення мають бути складені в колі інших людей у письмовій формі», – говорить президент нотаріальної Палати України Володимир Марченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 23:46:01