Новини » Економіка 12 квітня, 2017, 21:14
За рахунок абонплати можна було зменшити, а не піднімати ціну на газ, – експерт

Якби НКРЕКП працювало в інтересах населення, то через введення абонплати за газ можна було навпаки зменшити ціну на газ. Натомість, так званий національний регулятор хотів нав’язати ще один податок на користь олігархів.

Таку думку висловив народний депутат України Олександр Кодола у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«Якщо аналізувати усі рішення НКРЕКП, які були прийняті протягом останнього року, то можна зрозуміти, що регулятор працює зовсім не в інтересах населення. Так, у 6 разів подорожчало підключення до електромереж, і, наприклад, на Чернігівщині близько 200-от нових підприємств просто не можуть розпочати роботу, оскільки їм виставили захмарні тарифи. Також були введені високі тарифи на нічне освітлення, відтак сільська місцевість сьогодні перебуває майже у повній темряві. Ну і, звісно, абонплата за газ, яку намагалися цинічно нав’язати простому населенню», – зазначив Олександр Кодола.

Він додає, що абонплата за газ на тих умовах, які були запропоновані, є ще одним податком на користь олігархів.

«Я вважаю, що абонплата за газ мала б стати прямим податком до кишень олігарха Дмитра Фірташа. Адже це не секрет, що більшість облгазів в Україні, а зокрема 16 підприємств, належать до його структури. Натомість всі газорозподільчі системи, якими користуються ці обласні газопостачальники, за свій кошт будували місцеві громади, тому таке користування також є незаконним», – наголосив народний депутат.

Також він зазначив, що за рахунок введення абонплати можна було б не тільки врегулювати газовий тариф, а навіть зменшити його. Натомість ціну спробували значно завищити.

«Якби НКРЕКП намагалася виважено підійти до рішення про введення абонплати за газ, то можна було б за рахунок цього навіть зменшити ціну на газ, таким чином знівелювавши фіксовану плату. Однак це не входить в інтереси тих осіб, які лобіює чинна НКРЕКП», – зауважив Олександр Кодола.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 21:07 :47