середа, 12 квітня, 2017, 16:25 Політика
Яценюк, Порошенко і Турчинов мають сісти на 15 років, – Гриценко

Анатолій Гриценко дав покази у прокуратурі, у яких звинуватив постмайданівську владу, зокрема, Арсенія Яценюка, Петра Порошенка та Олександра Турчинова, у службовій бездіяльності з вкрай тяжкими для країни наслідками. На його думку, будучи при владі, вони не ухвалювали потрібні рішення. Це призвело до суттєвих людських жертв та завдало державі мільярдних економічних збитків. Тож ці люди мають понести жорстоке покарання.

Про це сам Анатолій Гриценко розповів під час хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:40 на телеканалі ZIK).

«Зі мною важко вести переговори таким людям як Яценюк, Турчинов, Мартиненко чи Порошенко. Я дав у прокуратурі покази на них та на інших посадовців, які, вважаю, мають сидіти років по п‘ятнадцять. Всього йдеться про одинадцять осіб», – розповів Гриценко.

Він звинувачує їх у здачі Криму, частини Донбасу, втратах вбитими і пораненими в боях та у сумі понад сто мільярдів економічних збитків.

«Конкретна вина цих посадових осіб полягає у тому, що, будучи при владі, вони не приймали потрібні рішення чи приймали їх із запізненням мінімум у півроку. Наприклад, коли почалась російська агресія, люди стали есемесками чи живими грошима підтримувати армію. Мінооборони відкрило рахунок, на який надійшло понад сто мільйонів гривень. Українці надсилали кошти з березня по липень і щиро думали, що військові матимуть амуніцію та медичний пакет. Однак вся ця допомога лежала мертво, її взагалі не використовували», – заявив політик.

За словами Гриценка, все через те, що тодішній прем‘єр Арсеній Яценюк спромігся видати документ про порядок використання цих коштів лише другого липня.

«Я ж вважаю, і сказав про це слідчому, що це розпорядження потрібно було видати у перший, максимум, другий день після відкриття рахунку. Щоб його підготувати, достатньо одного фахівця у Мінфіні. І це лише один епізод із багатьох тих, які можна легко перевірити. Йдеться про факт службової бездіяльності із вкрай тяжкими для країни наслідками», – наголосив він.

Та й той факт, що постмайданна влада дала втекти свиті Януковича з грошима, сильно збурив суспільство.

«Тож треба розуміти, що повтору цьому уже не буде. Вони мусять відповісти за мародерства після Майдану, за опущений дух і втрачені надії. Саме тому нинішня влада заганяє своїх наступників у нішу жорсткого покарання. І це доведеться робити, щоб керівники держави відчули: відповідальність буде фіксуватися», – зазначив Анатолій Гриценко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:41:30