Новини » Політика 12 квітня, 2017, 13:49
Призначення таких керівників як Вовк – наслідок управлінської дестабілізації, – політолог

У зв‘язку із посиленням впливу окремих фінансово-промислових груп, на високі державні посади призначають менеджерів будь-якого віку, часом, без жодного досвіду. Це наслідок управлінської дестабілізації. Адже менеджерам з бізнесу важко досягнути успіху у кріслах посадовців.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Антон Фінько.

Призначення молодого керівника на відповідальні керівні посади, як у випадку із головою НКРЕКП Дмитром Вовком, не поодинокий випадок в Україні.

«Ми звикли до схеми, де людина повинна йти по кар‘єрній драбині, не минаючи жодного зі щаблів. Та у зв‘язку із посиленням впливу великих фінансово-промислових груп, просуваються менеджери будь-якого віку. До того ж, часто ці люди не мають досвіду у виділених їм сферах», – наголосив політолог.

І все це наслідок управлінської дестабілізації, яку ми спостерігаємо впродовж останніх років. Звичайно, політичні призначенці не зобов‘язані володіти досвідом управління у певних сферах. Тоді як керівниками регуляторів мають ставати працівники із значним досвідом.

«У багатьох сферах ми можемо побачити людей, які перестрибнули відразу через кілька сходинок. Навіть прем‘єр-міністр був мером не найбільшого міста України, не пройшов через посаду керівника області та не мав тривалого досвіду роботи в урядових структурах. І це я б назвав анисистемою», – наголосив Фінько.

Звичайно ж, поступове і довге кар‘єрне просування – крок за кроком – це вже інша крайність, яка свідчить про консервацію системи. Та призначення на найвищі посади управлінського апарату вчорашніх керівників бізнес-корпорацій свідчить про тривалу управлінську дестабілізацію, яка спостерігається у нашій країні.

«До того ж, успішний менеджер приватної компанії аж ніяк не гарантія того, що він стане успішним державним посадовцем. Адже прямі висуванці бізнесу зіштовхуються із зовсім іншою сферою. І часто потім грюкають дверима», – розповів Антон Фінько. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 20:06 :47