середа, 12 квітня, 2017, 10:51 Політика
Найсучасніші кораблі Росія так і не повернула Україні
Корабель ВМС України в окупованому Криму. Фото: Міноборони України
Корабель ВМС України в окупованому Криму. Фото: Міноборони України

Після анексії Криму Одеса стала притулком і для кораблів з екіпажами, і для моряків з родинами, і для курсантів військово-морської академії ім. Нахімова. Вони покинули півострів з його триколором, залишившись вірними Україні.

Про це йдеться у програмі військових журналістських розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 20:30) на телеканалі ZIK.

Станіслав Зотін був серед тих, хто виходив із російської блокади на кораблі «Балта». Розповідає, що поки судно не забрали і їхній екіпаж знаходився на борту, росіяни пропонували їм перейти на їхню сторону.

«Корабель ми все одно заберемо, якщо хочете – залишайтеся, ми будемо раді, щоб ви служили, адже добре знаєте свій корабель. Залишайтесь, служіть, агітація була», – розповів військовий ВМС Станіслав Зотін.

До війни в Україні був лише один підводний човен – «Запоріжжя». За два роки до окупації він пройшов капітальний ремонт і вийшов у море.

«Підводний човен «Запоріжжя» стояв недалеко від нашого. Коли його забирали, то він пішов своїм ходом і потім став в іншій бухті. І все, нам його ніхто не повертав. Тобто російський екіпаж зайшов на підводний човен і його вже ніхто не повертав», – додав Зотін.

У 2014 році росіяни спочатку заблокували вихід із затоки Донузлав крейсером «Москва», а згодом затопили свій списаний «Очаків» і катер «Шахтарськ». Великий десантний корабель – «Костянтин Ольшанський», взяли на абордаж. Останнім намагався прорватися у відкрите море тральщик «Черкаси», але його теж захопили.

Бойовий ракетний катер «Прилуки» також дістався росіянам, він може вражати цілі і надводні, і повітряні. У квітні 2014 року без опізнавальних прапорів був виведений із Севастополя російськими буксирами за межі 12-ти мильної територіальної зони, де був переданий українському цивільному буксиру «Бакай» для буксирування в Одесу.

Це єдиний ракетний катер, який наразі є на озброєнні військово-морських сил України. І цей катер – один із небагатьох, повернутих Росією із чила захоплених бойових кораблів.

Перший заступник головнокомандувача ВМС України, контр-адмірал Андрій Тарасов зазначив:«Всього було 35 кораблів, це – 65% з тих, які були на той час в Криму. Але ці цифри нічого не кажуть, адже залишилось 11 бойових кораблів, 6 – суднозабезпечення. Це найбільш потужні та сучасні. Якщо брати якісну характеристику, то ми втратили більшу частину флоту. Якщо по чисельності, то втратили меншу половину».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:02:43