середа, 12 квітня, 2017, 15:21 Суспільство
Моряки, які зрадили Україну, тепер служать на Північному та Тихоокеанському флотах РФ
Кораблі Північного флоту Росії. Фото: bastion-karpenko.ru
Кораблі Північного флоту Росії. Фото: bastion-karpenko.ru

У Криму український флот втратив не лише кораблі. На момент захоплення півострова Росією більшість моряків навчалася в Академії військово-морських сил імені Нахімова в Севастополі. 60 відсотків хлопців залишились на окупованій території служити Російській Федерації.

Про це йдеться у програмі військових журналістських розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 20:30) на телеканалі ZIK.

 «Я пам’ятаю, як один з наших командирів роти Коломійчук ходив у новій російській формі і казав: «Дивіться, шоб ці «хохли» в вас нічого не покрали». Трохи образливо це було чути, тому що ще тиждень тому він був такий самий «хохол» і раптом став служити Російській Федерації», – розповів колишній курсант Академії військово-морських сил ім. Нахімова Мирослав Криворучко.

Мирослав згадує, як перед від’їздом на материк усіх, хто залишився вірним Україні, по одному викликали на розмову російські офіцери.

«Російський офіцер викликав мене на розмову, щоб з’ясувати чи я готовий перейти у лави російських ВМС. Оскільки я уродженець Севастополя, він думав, що я одразу погоджусь. Проте я сказав йому, що давав  присягу українському народові, тому поїду на материкову Україну», – сказав Криворучко.

Із числа тих, хто перейшов на бік ворога, а це 60% особового складу, найменша частина служить саме в Криму. Їх одразу перевели. Росію не турбує, де людина хоче проходити службу. Тим більше, якщо ти зрадник.

«Якщо людина зрадила одну країну, то вона може зрадити й іншу. Колишніх українських офіцерів розсортували так,  що більшість відправити на Північний та Тихоокеанський флоти», – додав Криворучко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:02:02