вівторок, 11 квітня, 2017, 14:05 Світ
Єврокомісія збирає нараду через хаос на кордонах, спричинений новими правилами перевірки
Автомобілі на кордоні Словенії та Хорватії. Фото: yahoo.com/AFP
Автомобілі на кордоні Словенії та Хорватії. Фото: yahoo.com/AFP

Європейська комісія проведе консультації у Брюсселі з експертами з країн-членів ЄС через хаос і величезні затримки, які виникли після введення в дію нових правил безпеки на зовнішніх кордонах.

Про це заявив представник Єврокомісії, із посиланням на EUobserver повідомляє «Європейська правда».

«Коли справа доходить до тривалих черг, ми перебуваємо в контакті з кількома державами-членами, і ми збираємося провести на цьому тижні нараду експертів для вирішення цих питань», – сказав він.

Нові правила є частиною великих антитерористичних заходів для виявлення громадян ЄС, які воювали на боці екстремістів в Сирії, а потім повертаються для вчинення нападів у Європі.

Від національних органів безпеки вимагається перевіряти документи кожного громадянина ЄС, який залишає або в’їжджає в Шенгенську зону.

У 2015 році на зовнішніх кордонах Шенгенської зони було зареєстровано понад 200 мільйонів перетинів кордону.

Протягом декількох годин після введення нових правил минулої п’ятниці Словенія призупинила перевірки у зв’язку з масовими заторами на кордоні з Хорватією. Величезні затримки також були зафіксовані в аеропортах в Греції та Іспанії.

Грецька поліція заявила, що призупинить систематичні перевірки громадян ЄС в аеропортах на шість місяців. Проте це не стосуватиметься сухопутних та морських кордонів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 08:28:03