вівторок, 11 квітня, 2017, 12:33 Економіка
Україні потрібно проводити радикальніші реформи, аніж ті, які пропонує МВФ, – економіст

Україна має кілька альтернатив кредиту МВФ. Скажімо, вона навіть може оголосити дефолт і таким чином уникнути сплати усіх боргів, опинившись у кількарічній політичній ізоляції. Та найкращим виходом буде проведення більш радикальних реформ, аніж ті, що їх пропонує МВФ. Свого часу це допомогло Польщі та Чехії вийти із кризи.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив економіст Олександр Савченко.

У будь-якої держави, у тому числі й України, є альтернативи кредиту МВФ. Тож потрібно вибирати, який із варіантів буде найбільш вигідним для країни.

«Можна оголосити дефолт, нікому нічого не заплатити, ставши ізгоями. А далі життя вже покаже, що робити. Та цей шлях – чергове падіння ВВП та продовження інфляції. Користь лише в тому, що уже не буде боргів», – розповів Савченко.

Та, на його думку, найкращою альтернативою стали б більш радикальні реформи, які були б притаманними архетипу України.

«Якщо б нам вдалось зробити ці реформи, МВФ був би уже не потрібен. Ми б боролись не з девальвацією, а з ревальвацією гривні. Адже реформи – миттєвий приток капіталу. Спочатку національного, оскільки люди наразі не довіряють банківській системі, а потім – іноземного. Доларові інвестори почали б заходити в Україну», – переконаний економіст.

Адже свого часу Чехія «терпіла» МВФ, максимум, півроку, а потім вдалась до більш радикальних реформ.

«Після цього Фонд став їм уже не потрібен. Це ж зробила і Польща. Та чи здатні українці до таких радикальних змін?», – запитує Савченко.

У свою чергу політик Ігор Гринів вважає: якщо змін у свідомості громадян не відбудеться, ми залишатимемось бідною державою. Найоптимальнішим виходом для України буде виконати зобов‘язання, викладені у меморандумі з МВФ, однак не брати самого кредиту. Адже після кардинального реформування Україна не потребуватиме додаткових позичок.

«Умови виставляють, щоб країна була здатна віддавати гроші. От ця здатність для нас, держави, у якої і без того достатньо боргів, є важливішою, аніж брати черговий транш», – зазначив Гринів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:52:06