понеділок, 10 квітня, 2017, 21:11 Події
Генерал Назаров: Досі не встановлено, з якого озброєння був збитий ІЛ-76

Суд досі не встановив, що стало причиною збиття літака ІЛ-76. Серед версій – бойовики могли збити борт із зенітно-артилерійської установки.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив Віктор Назаров, генерал-майор Збройних сил України, т. в. о. першого заступника начальника Генштабу, звинувачений у службовому недбальстві, що спричинило важкі наслідки (йдеться про збитий бойовиками Іл-76 на Луганському летовищі і загибель 40 десантників та 9 членів екіпажу).

«Суд фактично не встановив, що стало причиною збиття літака. Так само, як цього не зробили протягом досудового розслідування впродовж року, і ми про це зараз пишемо в апеляції», – наголосив генерал-майор Назаров.

З його слів, під час судових розглядів увагу суду неодноразово звертали на матеріали, зібрані, у тому числі, стороною обвинувачення.

«Матеріали з’ясування причин катастрофи літака – це серйозний труд, який був відпрацьований комісією Міністерства оборони. А ще є звіт, який був відпрацьований Державним національним інститутом авіації ЗСУ, теж – потужним колективом. Вони кажуть, що, скоріш за все, причиною руйнації літака і його катастрофи стало ураження зенітно-артилерійською зброєю. Це, швидше за все, була зенітно-артилерійська установка», – повідомив гість програми.

Як пояснив генерал-майор, згідно з розпорядженнями на той момент, польоти літаків мали відбуватися у нічний час, бо за таких умов дуже складно прицілитися не лише з ПЗРК, а із зенітно-артилерійських установок. Гість програми уточнив, що до катастрофи відбулося 19 успішних польотів. Після того, як бойовики збили літак, ще один борт повернули назад.

На борту збитого ІЛ-76 перебували 40 десантників та члени екіпажу, цим літаком перевозили військову техніку – три БМД, зенітно-артилерійську установку, боєприпаси та інші засоби, яку були необхідні для виконання завдань підрозділами ЗСУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 00:05 :13