live
Новини » Світ

Експерт назвав країну, на яку може переключитися Путін

Росія має багато інтересів в Лівії, як економічних, так і політичних та геополітичних, а тому намагається вплинути на внутрішню політику неспокійної та роздробленої країни. Головну ставку у країні Росія робить на генерала Халіфа Хафтара, який контролює східну частину країни. Однак, на відміну від Сирії, вплив на всю Лівію через Хафтра росіянам буде отримати значно складніше.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Василь Короткий.

Автор зазначає, що Хафтару, навіть порівняно з Асадом, дуже не вистачає міжнародної легітимності, щоб запросити до себе російські війська для боротьби з «терористами». А зробити це, згідно тієї ж резолюції РБ ООН, може тільки уряд національної згоди на чолі з Сараджем. Як зробити запит на поставку зброї, який повинен схвалити відповідний комітет ООН.

Крім того, у Росії в Лівії немає тієї стартової площадки, яка була в Сирії, – стара база ВМС в Тартусі і новостворена авіабаза в Хмеймиме. Та й самі лівійці, які проти будь-якого іноземного втручання, не будуть сприймати росіян так, як це було на підконтрольних режиму Асада територіях.

Не буде у Кремля в Лівії й Ірану, який широко вклався б фінансами, зброєю та людськими ресурсами для збереження режиму, - додає Короткий.

На трохи схожу роль міг би претендувати Єгипет, проте з різних причин не зможе і не буде. Хоча і трикутник Росія–Єгипет–ОАЕ з надання підтримки, в тому числі озброєної, силам Хафтара ефективно працює.

«Але головна причина, чому російських військ в Лівії очікувати не доводиться, – це гроші. Фінансова слабкість Росії не дозволяє їй грати в супердержаву і реалізувати свої геополітичні плани. Ще з Сирії якось треба вилізти», – пише автор.

Loading...