Новини » Економіка 8 квітня, 2017, 20:28
Ріст цін не пов’язаний зі зростанням мінімальної зарплати, – Мінсоцполітики

Показник інфляції в березні залишається в прогнозованих межах і свідчить про відсутність впливу зростання мінімальної зарплати на загальне зростання цін.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Ціни на споживчому ринку в березні поточного року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року – на 3,9%.

«Березневий показник більший, ніж у попередні місяці, однак очікуваний і в межах прогнозних розрахунків. За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального зростання цін – сезонне зростання цін на хліб, м’ясну і молочну групи продовольства, а також зростання тарифів (на електроенергію) та збільшення акцизів на алкоголь і тютюн», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим знизились ціни на овочі (на 19,2%), істотно (на 7,3%) подешевшали яйця.

«Звертаємо увагу, що ініціатива Кабінету міністрів України щодо підвищення мінімальної заробітної плати, яка вступила в силу з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на зростання цін. Більш того, дворазове збільшення МЗП цілком відповідає сучасним економічним реаліям», – додає прес-служба Мінсоцполітики.

Аналіз ринку праці показує, що роботодавці пропонують мінімальну зарплату тільки для 34% вакансій, по інших позиціях – зарплати вище.

«На думку експертів, підвищення МЗП стало кроком для детінізації відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Держава змусила підприємців не тільки і не стільки збільшити зарплати, скільки легалізувати їх. Гроші, які сьогодні вихлюпуються в готівковий обіг у вигляді виплати зарплати, і так потрапляли в економіку, але через виплати у «конверті». Тобто, додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється», – додає Мінсоцполітики.

Раніше повідомлялося, що в Україні середня номінальна зарплата в лютому зафіксована у розмірі 6 209 грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 04:29 :48