Новини » Суспільство 8 квітня, 2017, 3:52
Карпюк у Володимирському централі тримається на диво бадьоро, – Новіков

Ув’язнений у РФ українець Микола Карпюк, який перебуває в колонії Володимирський централ, тримається бадьоро і нічого не потребує.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Ілля Новіков, – повідомляє Гордон.

Новіков: У Карпюка суворий режим, передачі й побачення обмежені навіть порівняно зі звичайними тюремними умовами

«Я був у Карпюка у Володимирському централі. Він тримається на диво бадьоро, поточні побутові проблеми переважно вирішені. Після початкового періоду, коли він наполіг, що не буде працювати, тюремне начальство його більше не чіпало й не намагалося на нього тиснути щодо цього. У нього суворий режим, передачі та побачення обмежені навіть порівняно зі звичайними тюремними умовами. Але камера чиста, свіжовідремонтована, і він у ній сам», – розповів адвокат.

Він зазначив, що український політв’язень у камері з підйому до відбою переважно читає, пише щоденник та листи сім’ї, займається йогою і карате.

«Просив передати всім, хто йому пише з-за кордону, зокрема з України, що не може відповідати багатьом через брак марок. На лист до України їх треба наліпити на 40 рублів, а у в’язниці доступні лише дворублеві, якими потрібно обліпити весь конверт, і то не завжди», – пояснив Новіков.

Адвокат додав, що розмова з Карпюком проходила під наглядом конвоїрів із нагрудними відеореєстраторами.

«Мені оголосили, що у них «є підстави вважати», що Карпюк може приховувати в порожнинах тіла заборонені предмети. Тому заради моєї, адвоката, особистої безпеки нас не можуть залишити наодинці. Хоча Микола й так був відділений від мене ґратами та подвійним склом із дірками. Сперечатися було марно, ми здебільшого говорили українською, найделікатніші речі писали на папері, прикриваючи рукою. Я відчуваю легку зловтіху від думки, що тюремний особист повинен буде написати звіт про цю зустріч, і когось, можливо, засадять перекладати на російську дві години запису», – підкреслив Новіков.

Адвокат додав, що Карпюк просив передати, що він нічого не потребує.

«Головне – любити свою країну більше, ніж ненавидиш ворога, інакше весь спливеш на цю ненависть і нічого не залишиться на творення», – підсумував він.

Карпюка етапували з СІЗО у Грозному 5 грудня 2016 року.

Про те, що українець перебуває у Володимирському централі, Новіков повідомив 28 січня 2017 року.

26 жовтня 2016 року Верховний суд Росії відхилив апеляцію адвокатів українців Карпюка та Станіслава Кліха на вирок, винесений судом Чечні. Адвокати українців клопотали про скасування вердикту суду Грозного, який засудив Кліха до 20 років позбавлення волі, а Карпюка – до 22 із половиною років.

В обвинувальному висновку зазначали, що Карпюк керував загоном «Вікінг», який воював проти російської армії в Чечні. Нібито його підлеглий Кліх 22 роки тому особисто вбив чотирьох російських військових, а колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який входив до загону, стріляв по росіянах з автомата Калашникова приблизно 10 разів.

Обидва українці всі обвинувачення категорично заперечують. За їхніми словами, вони ніколи не були в Чечні і не брали участі у бойових діях.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 14:44 :23