Новини » Політика

Матіос: нардепи проігнорували ознайомлення з деталями Іловайської трагедії

Коли побачили обсяг – відмітилися на півгодини. Навіть Семенченко приходив. Йому ж ніхто не забороняв, але не ознайомився. І Соболєв приходив – але чи ознайомився – одному Богу відомо. Чому ж після цього не було жодного месиджу?

Про таке спитав Анатолій Матіос, головний військовий прокурор України, у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 19:30-20:30), коментуючи розслідування Іловайської поразки українського війська у війні з Росією в Донбасі.

За словами Матіоса, народні депутати під певні дати починають "піднімати певні хвилі".

«Ми сказали народним депутатам: всі, хто мають допуск до державної таємниці, прошу ознайомитись зі сотнями томів таємних. Бо в нас війна – ви, втілення довіри народу, приходьте, знайомтеся.

Сидять експерти, військові прокурори, і ухвалюємо рішення. Бо ми не можемо щось розповісти, а політик, який має допуск, вийде і скаже: я вірю зібраним доказам. Знаєте, скільки прийшло народних депутатів? 26. Це мізер!», – констатував головний військовий прокурор.

Анатолій Матіос заявив, що у справі триває військово-тактична комплексна експертиза. «За зверненням народних депутатів нам довелося поновити її у сентенції, що якби не було параду у 2014 році, де було задіяно 1000 військовослужбовців, то не було б Іловайська.

А не так просто в умовах війни звинуватити когось у чомусь. Це ж треба мати не тільки внутрішнє переконання, а й достеменні докази. Щоб не було помилки чи несприйняття рішення суду, нам довелось розслідувати всю ситуацію з часу захоплення Криму до Дебальцівської операції, коли вдалося уникнули тих наслідків, які були під Іловайськом», – пояснив Матіос.

 

Loading...