п'ятниця, 7 квітня, 2017, 18:22 Події
До журналістів ZIKу досі звертаються родичі постраждалих від «Доктора Пі»

З моменту розвінчання міфу про «генія нейрохірургії» Андрія Слюсарчука, минуло уже шість років. Та до телеканалу ZIK досі звертаються родичі закатованих ним пацієнтів. Свого часу, медики Чортківської лікарні, як і багато інших їхніх колег, дозволили йому оперувати двох важко хворих пацієнтів, навіть не глянувши на диплом «людини-феномена». Відтак, під його гострим скальпелем померло двоє людей.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK).

Життя Світлани Віцентович та Василя Криніцького залежало від вмінь медиків Чортківської центральної районній лікарні. Та ті були не в змозі впоратись із важкими діагнозами, тож вирішили запросити до себе так званого нейрохірурга Андрія Слюсарчука.

11-рiчна Свiтланка Вiцентович впала з велосипеда, як наслідок – черепно-мозкова травма. Рятувати життя дівчинці взялися у Чортківській центральній районній лікарні. Вже через дві години її перевели до реанімації – дитя впало у церебральну кому. Батьків попередили про важкий стан доньки і навіть фахівці із Тернополя не робили жодних прогнозів. Оперувати дівчинку взявся одіозний Андрій Слюсарчук.

«Доктору Пі» життя дівчинки довірив тогочасний заступник головного лікаря Михайло Копестенський. Він навіть не перевірив жодного документу самозванця, адже був переконаний: цей чоловік володіє відповідними компетенціями. Маленькій дівчинці провели лікувально-діагностичну трепанацію черепа, під час якої пацієнтці видалили тканини головного мозку. Саме це призвело до смерті Світланки.

Проте смерть дитини не стала для чортківських медиків сигналом, що скальпель до рук взяв непрофесіонал. Через кілька місяців після цього інциденту на одному з місцевих підприємств каналізаційними газами отруївся Василь Криніцький. Чоловік провів у комі тиждень, а далі за нього взявся «доктор Пі». Після так званої операції пацієнт прожив лише кілька годин.

«Родичі тодішнього головного лікаря привели професора Слюсарчука. Ніхто навіть не насмілився запитати, що він за людина. Ніхто не просив, аби він показав свої документи. Його просто переодягнули у професорський одяг», – розповідає нинішній головний лікар Чортківського медзакладу Роман Чортківський.

Та й медики виправдовуються: авторитет Слюсарчука був на стільки високим, що просто не могли перевіряти на стільки професійного лікаря.

«Які я мав у нього вимагати документи? Слючарчук був дуже відомим. Його по телевізору показували на всю Україну», – говорить лікар, який дав можливість Слюсарчуку оперувати Михайло Копистенський.

Нагадаємо, після того, як у 2006 році, Слюсарчук встановив рекорд із запам’ятовування 30 млн чисел після числа Пі та обіграв шахову комп’ютерну програму «Рибка», українцям нав’язувалась думка про його геніальність. Та вже у 2011 році журналісти-розслідувачі звинуватили «доктора Пі» у незаконній лікарській практиці, яка призвела до смерті людей. По всій Україні з’являлися сотні родичів-пацієнтів, яких горе-медик вбивав на операційних столах чи робив каліками. У 2013 році суд визнав Андрія Слюсарчука винним у незаконній лікарській діяльності, вбивстві з необережності та шахрайстві, і присудили вісім років тюрми. Та вже на початку цього року Рівненський суд вирішив, що «доктор Пі» потрапляє під «закон Савченко», відтак скоротив термін його перебування за ґратами. У червні Андрій Слюсарчук вийшов на волю.

Більше новин на тему Андрій Слюсарчук читайте «тут».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:02:31