Новини » Політика

Розсекречення стенограми РНБО про анексію Криму – це маніпуляція, – Тягнибок

Коли розсекретили стенограму засідання РНБО про анексію Криму, то почали «грати» на темі на кшталт «хто хотів воєнного стану в державі».

Таку думку висловив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок в ефірі програми «HARD з Влащенко» (в ефірі о 19:30 – 20:30) на телеканалі ZIK.

22 лютого 2016 року Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) розсекретила стенограму засідання від 28 лютого 2014 року щодо ситуації, яка склалася в державі наприкінці лютого – в березні 2014 року (питання анексії Автономної Республіки Крим).

Стенограму засідання подали не у повному обсязі і виключили з неї виступ Олега Тягнибока.

«Дуже часто буває так, що інформація подається маніпулятивно. Тому, коли подавали стенограму, то почали «грати» на темі на кшталт «хто хотів воєнного стану в державі», – наголосив Тягнибок.

Лідер «Свободи» пригадує, що історичне засідання РНБО відбулося одразу на наступний день, після того, як був сформований уряд. Тобто влада, фактично, ще не була повністю структурована.

«Тоді була ситуація, коли вирішували, хто стане наступником прем’єра Арсенія Яценюка. Однією із таких кандидатур розглядався Олександр Турчинов. І тоді тривав процес «відбілювання» цього кандидата. Тобто, хотіли нагадати за нього як про фігуру, яка може претендувати на посаду прем’єр-міністра», – розповідає політик.

Тоді між Олександром Турчиновим і Юлією Тимошенко виник конфлікт, оскільки вони не сходилися на певних позиціях.

«Позиція Олександра Турчинова, який на той час виконувачу обов’язків Президента України, була жорсткою. Він наполягав на введенні воєнного стану. Однак Тимошенко була проти цього. У той день я особисто публічно виступав у Верховні Раді України і закликав до введення воєнного стану. Позиція «Свободи», як і зараз, полягала у жорсткій швидкій реакції на агресію ворога, введенні воєнного стану, повної мобілізації українського суспільства й економіки, та прийнятті закону про воєнний податок з олігархів», – зазначив Олег Тягнибок.

 

Loading...