Новини » Події

Кримським левам, яких хотіли натравити на «бандерівців», не вистачає води

Кримське Тайганське водосховище повторює сумну історію Аральського моря – в квітні водойма візуально перетворилася на невеликий ставок.

Про це повідомляють «Крим.Реалії».

Тайганское водохранилище. 1 апреля 2017 года

Тайганське водосховище живиться з Білогірського водосховища, але подачу води звідти припинили ще в минулому році, щоб максимально подавати її в Північно-Кримський канал. Тому, на відміну від Білогірського, Тайганське водосховище за зиму стало ще мілкішим. Підконтрольна Кремлю влада Криму повідомляє, що по станом на 30 березня 2017 року обсяг запасів води в Тайганському водосховищі ледь перевищує  1 млн м3 (при нормальному обсязі – 13,8 млн м3).

За словами директора Білогірського філії ГБУ РК «Кримське управління водного господарства та меліорації» Ельдара Кадирова, для поповнення Тайганського водосховища необхідно підняти рівень Білогірського водосховища до обсягу 18,5-19 млн м3. Однак зараз реальний обсяг останнього становить 16,5 млн м3 (при нормальному обсязі – 23,3 млн м3).

Великі надії на поповнення водойми покладали і в парку левів «Тайган», підприємство брало воду для своїх потреб саме звідти. 

«Ситуація з водою для парку левів «Тайган» критична. З Тайганського водосховища ми не можемо брати воду, її там практично немає. Весь паводок за зиму-весну 2017 року сконцентрований в Білогірському водосховищі, а в Тайганське нічого не скидається. Сьогодні ми возимо воду машинами в парк. Що буде влітку насилу уявляю собі, але точно нічого хорошого», – прокоментували ситуацію в парку левів.

 
Олег Зубков
Власник сафарі-парку «Тайган» Олег Зубков

З огляду на те, що Білогорське водосховище є одним з головних джерел водопостачання південно-східного Криму, де потреба у воді найбільш гостра,  можна зробити висновок, що накопичені за зиму обсяги будуть незабаром виснажені.

«Не повністю набирається і Білогорське водосховище, яке розташованевище. З 25 млн м3 сьогодні в ньому всього 16 млн м3, які скидають в Північно-Кримський канал, щоб напоїти Судак, Феодосію, Керч», – розповідає Зубков.

На парк левів «Тайган» чекає важке випробування – виживати в умовах безводдя і посухи, зазначив він. Знайти альтернативні джерела водозабезпечення поки не вдалося.

На думку бізнесмена, проблема з водопостачанням Криму лише посилюється з кожним роком.

«На мій погляд, незважаючи на бадьорі заяви уряду Криму, ситуація з водопостачанням в Криму поки тільки погіршується. Розмови, обіцянки йдуть, але води від них не додається. Парк левів «Тайган» – одна з перших жертв безводдя, після висохлих рисових полів, ставків Північного Криму», – зазначає бізнесмен.

Нагадаємо, що Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів з материкової частини країни припинили.

Loading...