четвер, 6 квітня, 2017, 17:15 Київ
У Києві забудовник заради житлового комплексу знищує цілющу зону, – розслідування

Для будівництва масштабного київського житлового комплексу «Святобор» забудовник взявся знищувати природну лікувальну зону, яка перебуває під охороною. Незважаючи на заборону КМДА ще із 2008 року, зведення висоток триває.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань  «Житлоблуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Столичний ЖК «Святобор» – масштабний проект. На площі у понад чотири з половиною гектари планують зведення шести 25-поверхових будинків. Та вже кілька років між місцевою громадою і забудовником триває жорстке протистояння.

«Там повне беззаконня. Усе почалось ще із 2008 року, коли вночі, у святкові дні провели незаконну вирубку дерев – дубів та сосен. Ще відтоді маємо два приписи про негайне зупинення там усіх будівельних робіт», – розповіли активісти.

Не зважаючи на заборону, будівництво триває. А першу чергу ЖК звели ще наприкінці 2016 року.

«Там дійсно проводяться будівельні роботи, адже ще тоді, коли їх розпочали, дозвільна документація таки була. У них є право на користування земельною ділянкою та дозвіл від ДАБІ. Тож ми відразу написали звернення у відповідні органи, в тому числі і в інспекцію, аби здійснили повну перевірку всієї документації», – повідомив начальник управління контролю за благоустроєм Тарас Панчій.

Проте, інспекція не проводила жодних ревізій у «Святоборі» ще із 2014 року.

«Ця природна зона під охороною. Адже там найважливіше – дерева та ґрунти. По всій Україні існує всього кілька таких точок. Це лікувальна зона, людина одужує тільки через те, що перебуває саме там», – каже архітектор Анатолій Фролов.

Із 1944 року у працював військовий шпиталь Міністерства оборони, який спеціалізувався на лікуванні туберкульозу. А у 1976 році, рішенням Київського міськвиконкому, землі передали на баланс Міністерства оборони України для розміщення військового містечка.

«Але з приходом певних міністрів цю територію віддали будівельній мафії, санаторій вивели в Ірпінь, а землю передали Головному управлінню контррозвідки для будівництва їхніх споруди. Та потім з‘явилась житлова забудова», – розповів Фролов.

Окрім того, і експерти, і активісти переконані: новобудова може бути небезпечною як для самих його мешканців, так і для усіх навколишніх будинків. Після Другої світової війни там був протитуберкульозний дитячий санаторій, який пізніше перепрофілювали у тубдиспансер для дорослих, де лікувалися хворі із відкритою формою сухот. Там же ж відбулося несанкціоноване поховання списаних матраців з-під хворих.

«Зараз вони взялись вивозити звідти ґрунт. А туберкульозна паличка може зберігатися в землі впродовж довгого часу. Глибина ураження – від двох до чотирьох метрів. На сьогодні немає жодних засобів, які могли б знищити цю інфекцію. Якщо цю паличку відкрити, може відбутись її мутація, і навіть фахівці не здатні передбачити тоді наслідків», – переконані активісти.

«На ділянці ростуть дуби та сосни, їхнє поєдання із тамтешнім піщаним грунтом знищує бактерії туберкульозу. Тож зараз боятись нічого, але будівництво будинків знищить дерева, тож територія стане саме туберкульозною», – додає Фролов

Але в Національному інститут фтизіатрії і пульмонології запевняють: мікробактерії у землі довго не живуть, адже вона самоочищується. Та все ж рекомендують зняти верхній шар ґрунту та насипати новий або ж просто заасфальтувати цю ділянку. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:03:54