вівторок, 4 квітня, 2017, 15:35 Політика
Закон про подвійне громадянство стосуватиметься лише посадовців, правоохоронців та суддів – Чижмарь

Якщо ініціативу президента щодо позбавлення українського громадянства тих, хто добровільно отримали громадянство іншої держави підтримають, закон стосуватиметься лише посадовців та працівників правоохоронних і судових органів. Адже саме ці особи присягнули служити інтересам виключно України. Тоді як карати усіх інших громадян, які мають паспорти інших держав – неправильно, адже таких в країні – близько мільйона.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Юрій Чижмарь.

Закон про позбавлення українського громадянства тих, у кого воно подвійне, не стосуватиметься без винятку усіх українців, а лише тих, хто працює на державу: посадовців, працівників правоохоронних і судових органів.

«Подвійне громадянство – це глобальна проблема всієї країни. Однак найперше заборона стосуватиметься саме таких осіб. Адже ситуація із Росією дуже проблемна. Пам‘ятаємо, як свого часу нацистська Німеччина видавала друге громадянство у Чехословаччині. А потім використала це, заявивши, що порушуються права німецьких громадян, які проживають на території цієї держави. Відповідно, виник пакт про поділ Чехословаччини», – розповів Чижмарь.

Тож перед депутатами стоїть виклик, адже подвійне громадянство не можна трактувати однозначно. У багатьох цивілізованих країнах, як от США, Канада, Франція чи Великобританія, ця норма є дозволеною і вони не втрачають свій суверенітет. Тоді як єдине громадянство притаманне країнам Азії та Африки.

«Тож це велика дилема. Адже близько мільйона українців уже його мають, тож ми просто не можемо усіх їх притягнути до відповідальності. Але з іншого боку, є чиновники, судді та правоохоронці, які отримують зарплати з наших бюджетів та зобов‘язалися служити виключно Україні. Їхні політичні права повинні бути пов‘язаними із реалізацією суверенітету нашої держави», – зазначив Юрій Чижмарь.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:52:13