Новини » Економіка 4 квітня, 2017, 15:01
Україна не довела до кінця жодної програми із МВФ, – експерт

Україна швидко погоджується на умови МВФ, та не може їх виконати. У влади не має чіткого розуміння того, які наслідки матимуть вжиті нею заходи. Реформи ж впроваджують тільки через те, що це прописано у фінансових угодах .

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив колишній міністр економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта.

Україна дуже швидко погоджується на умови міжнародних фінансових організацій, таких як МВФ, однак не може їх виконати.

«Потрібно хоча б відсотків на вісімдесят розуміти, що варто робити: які приймати закони та як це сприйме населення. Та, на жаль, у нас деякі реформи проводять із заплющеними очима», – вважає Максюта.

Влада не прораховує наслідки вжитих нею заходів. Спочатку потрібно спрогнозувати усі результати, а потім починати впроваджувати реформи.

«Тоді буде якийсь еталон, до якого можна рівняти, що зроблено, а що – ні. А впровадження реформ тільки через те, що вони прописані у якійсь угоді – це ходіння по мінному полю. Не зрозуміло, де і що вибухне і які це матиме наслідки», – наголосив експерт.

Саме тому Україна не довела до кінця жодної програми із МВФ.

«Ми не завжди мали власну думку щодо цих проектів. Якби ми мали свою програму, якій МВФ лише сприяє, змогли б точно її реалізувати. Нам же виписують гроші під певні плани. Однак тоді у країни повинно бути чітке розуміння, що їй справді це потрібно. Ми ж хочемо грошей, а не результатів. Тому й з підсумками доволі складно», – додав Максюта.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 16:37 :10