Дім, який збудував Ляшко
Геннадій Матвієнко
журналіст-розслідувач
<nbsp;>

… і не задекларував

Нещодавно журналісти програми «Наші гроші» розповідали про статки лідера Радикальної партії Олега Ляшка. У «головного борця з олігархами» є броньований Кадилак, зареєстрований на радника, та будинок у елітному Козині. Також політик за мільйони продав гараж з партійним офісом фірмі свого однопартійця.

Але це не всі секрети радикала. У Ляшка ще є не задекларована дача, яку він «будував» перед об’єктивами телекамер. За традицією, записана вона не на нього.

У 2014 році Олег Ляшко запросив до себе на дачу програму «Козирне життя». У 26-ти хвилинному випуску головний радикал разом зі своєю цивільною дружиною Росітою Сайранен показує будівельні роботи на власній дачі та розповідає про плани з перепланування будинку.

 

З цього ж сюжету стає відомо, що земельна ділянка з двома будинками знаходиться неподалік від Борисполя і була придбана родиною Ляшко-Сайранен за вісім років до того. Але в декларації Ляшка такої нерухомості немає.

Відшукати дачу нам вдалося завдяки співставленню відео програми та знімків онлайн-сервісу Google Street View, хоч з того часу будинок радикально змінив свій вигляд. Наприклад, було добудовано другий поверх. Нерухомість знаходиться у селі Мала Олександрівка Бориспільського району. Ось так виглядає будинок майже через рік після зйомок програми – у травні 2015 року.

<nbsp;>

За даними реєстру прав на нерухоме майно, власником ділянки з недобудованими будинками є Лоліта Володимирівна Федотова.

<nbsp;>

У 2014 році жінка балотувалась до Верховної Ради за списками Радикальної партії під номером №35. У відомостях про кандидата зазначено, що Федотова займається підприємництвом. Дивимось реєстр фізичних осіб-підприємців. Місцем реєстрації Лоліти Федотової вказано будинок на вулиці Тарасівській.

<nbsp;>

Відкриваємо телефонний довідник і дивимось, хто ще проживав за цією адресою. Бачимо цивільну дружину Олега Ляшка – Росіту Сайранен.

<nbsp;>

За цією адресою мешкала і Федотова Римма Абрамівна. Римма – це ім’я тещі Олега Ляшка. На своїй сторінці у Facebook політик неодноразово вітав її з Днем народження. Час привітань та вік, вказаний у публікаціях Ляшко, цілком збігається з датами у довіднику, але чомусь радикал називав тещу Риммою Олександрівною, а не Абрамівною.

<nbsp;>

За цією адресою вказана і Лоліта Володимирівна, але не Федотова, а Ковтун. Проте дата народження у довіднику збігається з інформацією на сайті ЦВК. За наявними у нас даними, Лоліта Федотова і Лоліта Ковтун – це одна людина, яка, скоріш за все, є сестрою цивільної дружини Олега Ляшка. У 2013 році Росіта Сайранен розповідала, що в неї три сестри.

Ляшко продовжує користуватись дачею. Підтвердженням цього є публічний акаунт дочки політика в Instagram, яка часто викладає фотографії з геотегом «Мала Олександрівка». Ось це фото зроблено декілька тижнів назад.

<nbsp;>

Фото було зроблено ось з цього місця.

<nbsp;>

Олег Ляшко публічно заявляв, що це його дача, він її будував і його родина продовжує нею користуватись. Чому ж тоді політик не вказує дачу в декларації. Як суб’єкт декларування нардеп Ляшко повинен задекларувати всі об’єкти нерухомості, які знаходяться в його володінні, користуванні чи в користуванні членів його сім’ї. Дачу у селі Мала Олександрівка радикал не задекларував, що свідчить про порушення Закону України «Про запобігання корупції». За це передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:01 :39