live
Новини » Львів

У Львові урочисто відзначили 27-му річницю підняття синьо-жовтого стягу над Ратушею

Фото: city-adm.lviv.ua

Сьогодні, 3 квітня, у Львові відзначили 27-му річницю підняття національного прапора над Ратушею.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

У великій сесійній залі Львівської міської ради сьогодні урочисто зібралися представники місцевої влади, депутати першого демократичного скликання та громада Львова. Почесним «учасником» засідання власне був синьо-жовтий стяг – свідок подій 1990 року, якого у сесійну залу внесли хлопці-ліцеїсти.

Скріншот з відео
Скріншот з відео

Засідання розпочалося зі спільної молитви, яку провів отець Павло Дроздяк. З вітальними словами виступив міський голова першого демократичного скликання Василь Шпіцер, котрий відзначив важливість цієї події в історії України та її актуальність.

«Уже 27 років синьо-жовтий стяг майорить над Львівської Ратушею. Я добре пам’ятаю емоції того дня, нас всіх тоді переповнювала радість і надія! Адже прапор, герб та державні атрибути – це надзвичайно важливо для утвердження держави, власне вони формують країну і надають їй історичної значимості», – розповів Василь Шпіцер.

Історик Андрій Гречило, депутат першого демократичного скликання, котрий готував проект ухвали підняття прапора, також виступив із промовою.

«Це не був початок історії, це було її продовження. Львівська Ратуша ще до цього бачила синьо-жовтий стяг на собі. Адже вперше цей прапор замайорів на ній ще у 1848 році, у часи «Весни народів». Три тижні цей прапор був над Ратушею у 1918 році. Також не забуваймо і про спробу 1941 року, коли ОУН проголосила Акт відновлення Української Держави у Львові. І ось, із 1990-го і понині – це триває впродовж уже 27 років! Та мало підняти прапор, його ще треба захистити! Уже багато років різні «експерти» спекулюють над тим, яким повинен бути прапор України, що догори ногами мовляв чи ще щось. Та я вам скажу, що цей прапор, який у нас є, синьо-жовтий стяг – це справжній прапор Української держави, котрий об’єднує всю нашу землю», – зазначив Андрій Гречило.

Після цього, почесну місію підняття прапора над міською Ратушею виконали кілька депутатів першого та сьомого скликань, разом з успішними у навчанні учнями львівських шкіл. Гості та львів’яни спостерігали за цим видовищем із площі Ринок під звуки національного гімну.

Скріншот з відео
Скріншот з відео

Розважав же усіх на площі Ринок духовий оркестр музичної школи №5 «Львівські фанфари».

Нагадаємо, що рішення підняти синьо-жовтий прапор на будівлі міської Ратуші було хоч і не одноголосно, та все ж прийнято 3 квітня 1990 року на сесії Львівської міської ради депутатами першого демократичного скликання під головуванням Богдана Котика. Прапор, який підняли тоді над Ратушею, мав величину три на шість метрів.

Loading...