Новини » Львів

У Дрогобичі профтехосвіта просить допомоги

У Дрогобичі колектив вищого професійного училища № 19 запросив на зустріч народного депутата України Богдана Матківського, депутатів Львівської обласної ради Михайла Задорожного і Андрія Ковча, щоб довести до їх відома проблеми, які виникли через недостатнє фінансування навчального закладу. Йшлося, зокрема, про відсутність коштів для сплати комунальних послуг.

За словами Б. Матківського, вирішення цієї проблеми він передбачив у підготовленому проекті Закону про профтехосвіту, який має створити навчальним закладам цього профілю умови для заробляння коштів, а також отримувати кредити для оновлення матеріальної бази. «Кошти мають й1ти від підприємств і підприємців, для яких училище готує кадри», – зауважив Б. Матківський.

Що стосується допомоги училищу вже сьогодні, то депутат Андрій Ковч сказав, що вже на найближчій сесії облради він подасть звернення щодо додаткового фінансування.

Разом з тим, депутат Михайло Задорожний нагадав, що профтехосвіта  випала з фінансування, тому довелось докласти зусилля, щоб взяти її на обласний бюджет, але він не спроможний повністю задовольнити потреби ПТУ, тому необхідно частину коштів заробляти.

Керівництво училища також порушило питання щодо передачі з державного на обласний рівень питання ліцензування професій, які готують училища, на що М. Задорожний порадив не переходити на нижчий рівень ліцензування, щоб не втрачати зв’язків з центром, що може негативно вплинути на долю навчальних закладів.

Народних обранців попросили звернути увагу на це, що викладачам загальноосвітніх дисциплін підвищили зарплату, а викладачам спецдисциплін – ні. Ця проблема вимагає вирішення.

На завершення депутат М. Задорожний повідомив, що оголошено конкурс на посаду директора Меденицького профтехучилища аграрного профілю і запросив охочих взяти у ньому участь, що викликало зацікавлення серед присутніх в залі.

Loading...