Новини » Економіка 3 квітня, 2017, 19:42
Нацбанк перетворився на агента впливу МВФ в Україні, – Галасюк

В Україні потрібно кардинально змінювати монетарну політику, щоб громадяни жили за рахунок податків з розвитку, а не за рахунок кредитів Міжнародного валютного фонду (МВФ). Натомість Нацбанк фактично став агентом впливу МВФ в Україні.

Таку думку висловив народний депутат України Віктор Галасюк у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«Сьогодні на совісті Валерії Гонтаревої не тільки знищення банків та коштів громадян і підприємств, а й повне руйнування довіри до банківської системи України. Адже своїми діями управління Нацбанку повністю висушило українську економіку й перетворили її на фінансову пустелю. Оскільки банки перестали бути своєрідною зрошувальною системою для розвитку реального сектора виробництва. Так, за розміром кредитної ставки, Україна зараз перебуває на 8-му з кінця списку місці серед усіх країн світу», – наголосив Віктор Галасюк.

Тому, додає нардеп, сьогодні має стояти питання не тільки про зміну Валерії Гонтаревої як керівника Нацбанку, а й про зміну функції мандату Національного банку.

«Народні депутати підтримали ініціативу щодо розширення відповідальності Національного банку, таку пропозицію підтримало 174 депутата. Ми внесли проект змін до Конституції, яким передбачено, що Нацбанк України має відповідати не тільки за стабільність грошової одиниці, а й за сприяння довгостроковому економічному зростанню, за поміркований рівень кредитних ставок, і, що найголовніше, за мінімізацію безробіття в країні», – зазначив Галасюк.

Відтак нардеп підсумував, що в Україні потрібно кардинально змінювати монетарну політику й спрямовувати її на підняття української промисловості та підвищення доходів громадян. Щоб українці жили за рахунок податків з розвитку, а не за рахунок кредитів МВФ. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 23:31 :41