п'ятниця, 31 березня, 2017, 12:20 Суспільство
Бориспільські лікарні звільняють фахових медиків, а ледарів лишають

Бориспільського патологоанатома, який не захотів вписувати неправдиву причину смерті надиктовану тамтешніми медиками – звільнили. Натомість, непрофесійна лікар у селі Вишеньки Бориспільського району, на яку пацієнти ледь не щодня жаліються – досі працює.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK).

Пані Тетяна користувались послугами Бориспільської центральної районної лікарні. Жінка була вагітною. Носила неживе дитя чотири дні. Життя жінки було б на межі життя і смерті, якби матір вчасно не втрутилась та й не нагримала на медиків. Але три роки потому занедужала й мама пані Тетяни. Її бориспільські лікарі не врятували.

«Протягом чотирьох днів у мене були сильні схватки, відходили води, кров текла. Медики на допомогу не поспішали. Вони кололи мені знеболююче. Казали, що я маю розродитись. Та цього звісно не відбулось. Я кілька діб пролежала, маючи під серцем мертве дитя. Побачили вони це тільки після того, як почала галасувати моя матір. Вона мене фактично врятувала, але я її ні. Моя мама потрапила у лікарню із болем у животі. Діагноз – поліневропатія, але на розтині трупа нам сказали інше», – каже Тетяна Коломієць

Бориспільські медики встановили – у жінки була поліневропатія. Але патологоанатом побачив причину смерті у іншому. Його версія повністю різнилась від тієї, яку пропонували лікарі.  

«На розтині я помітив, що від підшлункової залози залишилась тільки головка. Все решту зігнило. Відповідно, діагноз, попередньо встановлений лікарями, є невірний. Мене ніхто не слухав. Черговий раз позбігались медики, погрожували, мовляв, якщо не впишу того діагнозу, який вони хочуть – зі мною розправляться. В результаті на мене писали догани за всілякі бздури. Хотіли здихатись. Врешті домоглись свого – звільнили», – розповідає патологоанатом Бориспільської ЦРЛ Сергій  Дригус.

У іншій лікарні, що у с. Вишеньки Бориспільського району, місцеві мешканці роками вимагають звільнення головного фельдшера амбулаторії Людмили Бондаренко. Причин немало.

«Вона заставляла дівчат готувати для неї їжу додому. Ото бува наробили їй смаколиків, а вона все повантажить у швидку допомогу і поїде. Користується машиною, як своєю. Коли діло доходить до термінових викликів, то говорить, що бензину нема. Медичної помочі не надає зовсім. Людина може зомліти при ній – їй все одно. Виписує рецепт і каже «йди, лікуйся». В лікарні нема навіть чим таблетку запити!», – бідкається місцева мешканка с. Вишеньки Галина Олексіївна.

За документами Вишеньський медичний заклад функціонує як амбулаторія. А медики, які тут працюють підпорядковуються Бориспільській районній лікарні, сама ж будівля стоїть на балансі районної ради Борисполя. Тобто кошти на повноцінне функціонування виділяють  амбулаторії районні чиновники. Як кажуть місцеві, там Людмила Василівна має своїх людей. Вони й сприяли її працевлаштуванню, боронять від неминучого звільнення.

Вітчизняна медична система є вщент зіпсованою. Фахівців звільняють, а бездарниць залишають. Експерти трублять в один голос – Україні потрібне тотальне реформування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:01:50