четвер, 30 березня, 2017, 19:04 Події
Журналістка ZIKу стала переможницею конкурсу коротких відеоісторій
Журналістка телеканалу ZIK Марія Шиманська перемогла в конкурсі коротких історій
Журналістка телеканалу ZIK Марія Шиманська перемогла в конкурсі коротких історій

Журналістка телеканалу ZIK Марія Шиманська здобула перемогу у конкурсі коротких відеоісторій «Людина та війна».

Мета конкурсу – розказати глядачам свою історію про долі вихідців із Донбасу, які, рятуючись від збройного конфлікту та переслідувань на сході України, залишили свої домівки та поїхали шукати прихистку в інших регіонах країни.

До фіналу конкурсу відібрали 18 робіт. Серед фіналістів – 13 історій від громадянських журналістів, студентів та активістів і 5 історій від професійних журналістів. Історія Марії Шиманської стала однією із найкращих серед робіт, які надіслали професійні журналісти.

«Насправді для мене це перший професійний конкурс, в якому я беру участь. Мені хотілось, щоб більше глядачів побачили історії моїх героїв, щоб більше людей дізнались про серіал, який ми започаткували», – розповідає Марія Шиманська.

Матеріал журналістки ZIKу «Коли вчишся жити по-іншому» розповідає про вчительку української мови з Донецька, яка після приходу окупантів оселилася у Львові. На новому місці жінка не вчить інших, а сама опановує новий фах: тут вона вигадала бренд торбинок із душею.

«Пані Наталя вразила мене своїми намірами. Вона попри все не втратила надії. Я дуже радію, що саме ця історія про вчительку української мови стала переможцем конкурсу. У Донецьку, коли забирали частину нашої країни, змінювали прапор, пані Наталя влаштувала зі своїми учнями протест проти всього цього. Вона не втратила надії, вона вірить в те, що Україна буде цілісною, єдиною і соборною. Мені хотілося, щоби більше людей дізнались про тих, хто змінює наше місто і своє життя. Це основа нашого серіалу – показати людей, які змінюють країну і змінюють Львів», – ділиться враженнями журналістка.

Як каже Марія Шиманська, проект багато чого змінив і в ній самій, змінив розуміння й сприймання таких людей-переселенців.

«Я завжди казала, що ці люди, які втекли від війни, мають особливий погляд на життя. Коли знайомишся з цими людьми, починаєш розуміти, наскільки вони сильні духом. Вони доводять, що в жодному разі не можна опускати рук, що від кожного з нас залежить, в якій країні ми будемо жити завтра. Вони вчать вірити», – зазначає Марія Шиманська.

Журналістці було важливо, аби люди самі розповідали свої історії. Саме тому в її матеріалах немає закадрового голосу, особи журналіста й оператора.

У планах Марії Шиманської – розділити серіал на чотири сезони і в кожному показати десять серій проекту.

На телеканалі ZIK Марія Шиманська працює вже третій рік. Журналістка є культурним оглядачем телеканалу, спеціалізується на культурологічних та соціальних темах.


Реклама

Сонячна електростанція – це перетворення сонячної енергії в електричний струм для забезпечення потреб. Наприклад, потрібно к упити сонячні електростанції в Івано-Франківську. То допоможе впоратися з цим питанням, зможе компанія ЕКО ЕНЕРГІЯ яка знаходиться за адресою ® м.Івано- Франківськ, вул.Гетьмана Мазепи, 72. деталі на сайті https://ecoenerhiia.ua.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 07:01:23