четвер, 30 березня, 2017, 14:09 Київ
Мешканці «Нової Бучі» можуть отримати плісняву у квартирах, а місто –комунальну катастрофу

Мешканці Бучі, що неподалік Києва, переконані: житловий комплекс, який зводять у їхньому місті, може суттєво перевантажити тамтешні інженерні мережі. Мовляв, у місті і без цього є проблеми з постачанням питної води та каналізацією.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань  «Житлоблуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Забудовник ЖК «Нова Буча» ТзОВ «БУЧАМІСЬКБУД» поставив перед собою доволі амбітні цілі, адже називає свій комплекс «Містом у місті». За проектом, будинки мають розкинутися на території понад 80 гектарів та забезпечити житлом понад 20 000 осіб. А це дорівнює нинішній кількості населення всього міста Буча.

Та мешканці «Нової Бучі» розповідають: підвали їхніх квартир не витримали і першої зливи, а забудовник суттєво зекономив на утепленні будинку. Через це люди потерпають від холоду та плісняви у квартирах.

«У підвалах грибок не лише через те, що все протікає. Будинок практично не утеплений. Усю зиму холодне повітря з вулиці проходило через вентиляційні канали. До того ж, підвід повітря до котла забезпечений металевою трубою, яка йде ще з вулиці. Уявіть собі, коли надворі мінус двадцять, труба замерзає і утворюється конденсат. В результаті уся ця вода стікає на меблі. За день її назбирується мілілітрів тридцять», – обурюються мешканці першої черги.

Проте представник ЖК Ольга Петровська переконує: усі матеріали, які використовували на будівництві, відповідають вимогам законодавства. Проблеми ж виникли через те, що будинок ще не заселений повністю.

«Там встановлено індивідуальне газове опалення, а будинок заселений всього на тридцять відсотків. Тож усі інші квартири холодні. До того ж, існує ще й проблема  у ставленні самих мешканцях. Багато хто із них взагалі позакривав вентиляційні канали. Це й викликає грибок і все інше», – пояснює Ольга Петровська.

Та зараз у Бучі досить гостро стоїть питання питної води. Місто, разом із сусідніми населеними пунктами, обслуговує один «Ірпіньводоканал». А при збільшенні кількості населення вдвічі комунальні мережі можуть просто не витримати таке навантаження.

«Яка каналізація? У нас і без того усі водойми вже залиті цим лайном! Це вже вдихати неможливо!», – обурювались бучани.

«Воду потрібно буде тягнути з сусіднього населеного пункту Блискавиця, тому що у Бучі її немає. Але ми розуміємо, що тут йдеться про мільйони гривень, тож не думаю, що цим хтось буде займатися. Проблеми у мешканців настануть дуже скоро», – додає журналіст-розслідувач Олена Жежера. 

Однак у забудовника запевняють: проблему тримають на контролі, хоча й погоджуються, що це доволі дорого. Мовляв, уже взялися зводити об‘єкти, які б дозволили покращити ситуацію з водою та електрикою у всьому місті.  

Та й мер Бучі Анатолій Федорук переконує: жодних проблем із інженерними комунікаціями не буде. Населений пункт витримає «місто в місті», а бучани не відчуватимуть жодного дискомфорту.

«Будь-яке будівництво відбувається на підставі містобудівної документації і відповідних розрахунків. Наше місто має генплан розвитку, затверджений у встановленому порядку. Там враховуються щільності забудов. Це будівництво повністю законне», – запевнив Федорук.

За новим генеральним планом, у місті планують звести не лише житлові будинки, але й забезпечити його необхідною інфраструктурою для комфортного життя нових мешканців. Однак громада Бучі – проти і такого розширення.

«Із самого початку основа для узгодження цієї будівельної документації проводилась неправильно. Я б навіть сказав, незаконно з точки зору містобудівної політики, адже відбувається винищення території. «Нова Буча» бере від міста воду та інженерні комунікації, нічого не віддаючи взамін», – зазначає архітектор Ігор Юрчак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:03:26