Ефесбешна провокація у Луцьку – це передусім помста консулові Кшиштофу Савіцькому
Андрій Павлишин
журналіст, громадський діяч, історик та перекладач

З приводу обстрілу будинку польського консульства в Луцьку. Цілком очевидні моменти: телемедіальність, орієнтація на «телекартинку», гра на символічних тригерах російських і польських націоналістів («Волинь», «бойня/різня», українські різуни» і т.п. симулякри), наполегливе довбання голочкою в нервові центри українсько-польських стосунків, щоб спробувати в якийсь момент викликати кумулятивний ефект.

Проте, є й неочевидний. Причетні до культури українці з Луцька і Львова прекрасно усвідомлюють, що ця ефесбешна провокація – передусім мстя чудовій людині, консулові Кшиштофу Савіцькому. Він ініціював десятки спільних культурних проектів – фестиваль Шульца в Дрогобичі, джазовий фестиваль у Дзизі, щорічний пленер іконописців, книговидавничі починання, в тому числі пов’язані з творчістю лучанина, лауреата Шевченківської премії Василя Слапчука, а також запрошував для контактів із українським громадянським суспільством ветеранів «Солідарності», допомагав українським політв’язням часів янучарства, пораненим на Майдані і в зоні АТО, і т.д.

Хорошою асиметричною відповіддю орківським терористам могло би стати нагородження Кшися якимось високим українським орденом за видатний внесок у розвиток української культури та співпраці на прикордонні.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 03:41 :45