Новини » Суспільство 30 березня, 2017, 15:39
Атмосферне та світле «CAPRIces»: в Парижі покажуть виставку Михайла Сидоренка
<nbsp;>

В квітні у Парижі експонуватиметься виставка з проекту «CAPRIces» українського художника Михайла Сидоренка, який інтенсивно розвиває свою живописну концепцію, культивує малярство в його генетично-глибинній природі, коли емоційна настанова мистця визначає шлях образного «підкорення» натури. «CAPRIces» «відсвічує» поліфонічністю світлоколірних палітр з різними естетичними досвідами, через призму екзистенції Михайла Сидоренка – автора, який вкрай тонко реагує на настроєві вібрації руху в житті людини і природи. Виставка його творів вабить численними таїнами в настроях і повітряності Середземномор’я, переданими схвильованим почуттям глибокого лірика і філософа мінливих станів душі в структурі незбагненних сутностей…

Про це сказав художник, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, професор Роман Яців.

На виставці у Парижі, що триватиме з 20 квітня по 4 травня глядачі побачать серію нових робіт серед яких краєвиди України, Франції, Італії, а також жанрові сцени. За словами самого художника, назва виставки – Caprice (твір у вільній формі) прийшла йому на думку під час пленеру на Капрі під впливом надзвичайної довколишньої краси. Картини можна побачити на сайті.

Мистецтвознавець Роман Яців, характеризуючи виставку художника, зазначив, що після базової професійної освіти у Львівській національній академії мистецтв з притаманними для неї підходами до композиції та декоративного трактування пластичної форми він пройшов й інші фахові «академії», з намаганням синтезувати власний темперамент з кращими досягненнями пленеризму в діапазоні між класичним імпресіонізмом та модифікованим практиками XX ст. французьким колоризмом. На такому діалозі академічних традицій і відчитується новий виставковий проект Михайла Сидоренка «CAPRIces», який в оригінальний спосіб підсумовує враження лише одного епізоду з колоритних малярських «щоденників» автора.

За словами Романа Яціва, для нового проекту Михайло Сидоренко обрав такі мотиви, коли людина і середовище інтегруються в єдиний лірично-смисловий простір. Сонце, голубизна безкрайньої просторіні, скелисті береги, екзотичні дерева інтуїтивним маневром мистця мовби перехоплюють оголену жіночу натуру, «прописуючи» її в метафізичну субстанцію. Такі парафрази з класикою не є випадковими, оскільки художник крок за кроком виробляє власну стратегію живописання, адаптуючи техніко-виражальні засоби імпресіонізму та експресіонізму до поставлених образних задач.

Бернар де Волф Msc, історик мистецтва та художник, який живе в Амстердамі та Парижі, зазначив, що Михайло Сидоренко не прагне стати оригінальним, і тому вільний від впливів, що могли б стати руйнівними для всього важливого в його творчості.

«Палітру Михайла Сидоренка неможливо сплутати з іншими, бо вона є характерна своїм особливим поєднанням синіх, червоних та жовтих барв. Колір в його полотнах є сугестивним. Техніка виконання експресивна, а поверхня картин має рельєфну текстуру письма. Його полотна сповнені атмосфери та світла. Вони є свідченням щасливого життя, що він розділяє з своєю дружиною Наталією Кручкевич – чудовою художницею у своїй власній стильовій приналежності. Одні з його кращих робіт, майстерно виконані у жанрі intimism, несуть у собі її образ», – зазначив Бернар де Волф Msc.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 09:43 :59