Новини » Світ

Затриманих у Москві на акціях проти корупції піддають тортурам, – правозахисники

Затриманий під час акцій протесту проти корупції у Москві. Фото: ZIK/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Російська влада застосовує тортури проти громадян, затриманих 26 березня на мітингу проти корупції в Москві. Заяву про це розмістив у вівторок, 28 березня, на сайті правозахисного проекту Gulagu.net його засновник Володимир Осєчкін.

В повідомленні йдеться, що влада протизаконно затримала учасників протесту проти корупції громадян, а співробітники правоохоронних органів застосували до них необґрунтоване насильство, пізніше їх помістили в переповнені камери, піддавши нелюдському поводженню і катуванням, порушуючи статтю 3-ю Європейської конвенції з прав людини.

Представник Gulagu.net і перший заступник голови Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева перевірили умови утримання затриманих в ВМВС по району Метрогородок міста Москви і виявили масу порушень.

За даними Меркачевої, затриманих помістили по 4-6 чоловік в камерах, розрахованих на двох людей, в результаті їм доводиться спати по черзі по 2 години на дерев’яних настилах-ліжках без матраців та постільної білизни. Також до них застосовані тортури шляхом позбавлення сну, харчування, питної води.

Окрім цього, в камерах не працювала належним чином вентиляція. Родичам затриманих співробітники МВС не повідомили про місце їх знаходження.

Більш того, затримані повідомили, що поліція не оформляла протокол затримання протягом понад 6 годин, а також підробляла ряд документів і підставу для затримання. Деяких затриманих протримали більше 3 годин на вулиці перед відділенням МВС «Богородське» при температурі нижче +3 градусів Цельсія.

Правозахисники звернулися до прокурора Москви Володимира Чурікова з вимогою провести прокурорську перевірку за викладеними фактами, повідомляє «Німецька хвиля».

Нагадаємо, що в Краснодарському Краї також побили журналістів »Радіо Свобода», які приїхали освітлювати акції протестів фермерів. Лідера страйку російських далекобійників посадили на 14 діб. Таке ж покарання отримав засновник Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний. Загалом на протестних акціях лише в Москві було затримано близько 1030 осіб. Протести і затримання відбулись і в інших містах Росії. Сьогодні у Краснодарському краї затримують учасників маршу фермерів.

Loading...