вівторок, 28 березня, 2017, 16:59 Економіка
В Україні запровадили щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання
Фото: Сувіров Олексій/УНІАН
Фото: Сувіров Олексій/УНІАН

Національна комісія держрегулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) установила для населення й промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу як плату за приєднану потужність.

Відповідне рішення прийняли на засіданні комісії, передають Українські новини.

Нові тарифи, по суті, є абонплатою за підключення до системи газопостачання й оплачуються щомісяця на підставі потужності лічильника поза залежністю від фактичного обсягу споживання.

У ці тарифи на розподіл газу фактично закладено витрати «Укртрансгазу» на транспортування газу магістральними газопроводами до газорозподільних систем (близько 23% у структурі тарифу).

Для населення тариф за розподіл встановили нижчий від тарифу для промспоживачів.

Протягом 3 років рівні тарифів для побутових і непобутових споживачів буде вирівняно.

Для прикладу, з 1 квітня тариф на розподіл газу для побутових споживачів компанії «Київоблгаз» становитиме 2,549 коп./куб. м на годину, для промислових – 3,607 коп./куб. м на годину (всі тарифи без ПДВ)

При цьому в Києві для побутових і непобутових споживачів ПАТ «Київгаз» тариф буде однаковий – 1,273 коп./куб. м на годину.

За інформацією комісії, така абонплата на розподіл для найпоширенішого типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і 80% від загального споживання у країні) на місяць буде становити близько 92 гривні/місяць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 21:54:53