вівторок, 28 березня, 2017, 16:02 Політика
НАБУ домоглося арешту двох чиновників «Укрзалізниці» у справі, де фігурує фірма Дубневичів
Фото: НАБУ
Фото: НАБУ

22 та 23 березня суд за поданням детективів НАБУ обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном до 18 травня щодо головного інженера відокремленого підрозділу «Дирекція з будівництва Бескидського тунелю» ДТГО «Львівська залізниця» та начальника відділу шпальної продукції філії «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця». Обидві ухвали стосуються зловживання службовим становищем та розтрат у особливо великих розмірах. І у двох є ще один дуже цікавий пункт, який свідчить про те, що клубок лише розмотується, а може вести він до інших фігурантів у цих провадженнях, зокрема фірми відомих олігархів Богдана та Ярослава Дубневичів.

Такі дані містяться в ухвалах Солом’янського районного суду м. Києва.

22 та 23 березня детективи НАБУ за погодженням прокурора САП на підставі матеріалів одного досудового розслідування №52016000000000089, внесеного до ЄРДРУ 31.03.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 5 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) звернулися до суду, який постановив:

  • застосувати до підозрюваного, який перебуває на посаді головного інженера відокремленого підрозділу «Дирекція з будівництва Бескидського тунелю» ДТГО «Львівська залізниця» запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 18 травня 2017 року;
  • обрати відносно підозрюваної, яка перебуває на посаді начальника відділу шпальної продукції філії «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця», запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 18 травня 2017 року.

Тобто, здавалося б, зовсім різні розслідування у різних частинах України, але детективи НАБу об’єднали їх у одне провадження, ще й завершили розслідування і звернулись у суд фактично в один день. Чому?

А відповідь міститься у одному з пунктів, де йдеться про накладені на підозрюваних обов’язки:

«Утримуватися від спілкування з будь-якою особою, яка працює у Філії «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця» та ПАТ «Укрзалізниця», службовими особами ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» та службовими особами ПрАТ «Гніваньський завод спецзалізобетону», представниками ТОВ «Корпорація КРТ», ТОВ «Арго», ТОВ «НВФ Колія» та ТОВ «Промбудколія», а також з іншими підозрюваними у вказаному кримінальному провадженні».

Таким чином, випливає, розслідування у цій справі стосується не лише працівників «Укрзалізниці», які «зловживали владою або службовим становищем», але й низки комерційних структур. Серед власників підприємств, які входять в коло підозрюваних у цій справі, найвідомішими є народні депутати брати Дубневичі, які славляться величезними статками та чисельними розслідуваннями їх імовірних зловживань, власне, на співпраці з «Укрзалізницею».

Дубневич Богдан Васильович та Дубневич Ярослав Васильович є кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) ТОВ «Корпорація КРТ».

Щодо інших підозрюваних у цій справі фірм то про них з відкритих джерел відомо:

Засновником ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» та ПрАТ «Гніваньський завод спецзалізобетону» є ПАТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ»,

Засновниками ТОВ «Арго» є Рубашевська Світлана Олександрівна, Рубашевська Ганна Миколаївна, Войтенко Василь Васильович та Зборовський Олег Феліксович

Засновниками ТОВ «НВФ Колія» Ворушило Олександр Андрійович

Засновниками ТОВ «Промбудколія» Михайленко Михайло Іванович, Царенко Вадим Миколайович.

Аналітична група ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 14:35:59