вівторок, 28 березня, 2017, 12:55 Політика
Ліквідація Путіна не змінить загальну позицію Росії, – Безсмертний
Президент Росії Володимир Путін. Фото: ZIK/EPA/IVAN SEKRETAREV
Президент Росії Володимир Путін. Фото: ZIK/EPA/IVAN SEKRETAREV

Політичне вбивство Володимира Путіна не змінило б ситуації у Росії. Адже він є лише верхівкою системи, яка й укріпила його фігуру. Його вплив не є визначальним.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив політик Роман Безсмертний.

Ліквідація Володимира Путіна не матиме жодних наслідків для історії чи для позиції самої Росії. Адже він є лише верхівкою відновленої у цій країні «кагебешної» системи влади.

«Навіть нещодавні мітинги в Росії це підтверджують, адже протестанти звертались до «Дімона», а не до «Вована». Це ще один доказ того, що суб‘єктивний фактор не є повністю домінуючим. Так, маємо параноїдальну позицію однієї людини, однак вона лягає на ґрунт усієї системи», – вважає Роман Безсмертний.

Адже сама система вибудувала фігуру Путіна, зміцнила його.

«Вона його штовхає на речі, які Путін просто оформлює словами, діями чи бездіяльністю. Тож вплив цієї персони зберігається, однак я вважаю, що він є домінуючим, а не визначальним», – наголосив Безсмерний.

Однак історик Кирило Галушко зазначив: усе ж є випадки, коли політичне вбивство змінювало закладену систему. Та, справді, далеко не завжди одна людина відіграє головну роль.

«Я погоджуюсь, що Путін є втіленням системи. Та, якщо його вб‘ють і він стане «мучеником», це може її значно посилити. Політичне вбивство лідера нічого не змінить», – зазначив Галушко.

Та у будь якому випадку, після ухвалення усіх Женевських та Гельсінських угод, політичне вбивство, нехай навіть такого тоталітарного лідера, не сприймається як певна сатисфакція, а як тероризм.

«Якщо такі дії спецслужб будуть доведені, нас вважатимуть державою із терористичними фрагментами діяльності. А це дуже небезпечно. До того ж, є і проблема моралі – Україна ратифікувала усі ці документи. Однак, це ще не означає, що подібні дії не продовжують вчинятися і зараз. Адже іноді схожий акт дає сатисфакцію суспільству», – зазначив Безсмертний.

«Ми, звісно, можемо мати певні претензії до Путіна. Однак, якщо говорити про державні дії, то це може ще більше зашкодити. Але й Путін такий персонаж, що для здійснення цього акту можуть знайтися інші люди. Тож Україні на державному рівні брати у такому участь може бути просто не потрібно», – додав Кирило Галушко.

Читайте також: Протести Навального – це випускання пари спеціально для перевиборів Путіна, - Березовець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:59:09