понеділок, 27 березня, 2017, 12:26 Суспільство
Ветеран спорту, завдяки ZIKу, поїхав на VIII Чемпіонат світу у Південній Кореї

Іван Файчак – 77-мирічний легкоатлет із Івано-Франківська. Чоловік тринадцять разів під час світових та європейських змагань здіймав угору прапор України. Протягом тренерської діяльності він виховав багатьох талановитих спортсменів. І саме вони хочуть втілити найзаповітніше спортивне бажання тренера – допомогти йому здобути медаль чемпіона світу.

Про це йдеться у програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:30) на телеканалі ZIK.

До проекту Добрий ZIK звернувся мешканець Чикаго Ігор Чиж. Чоловік хоче здійснити мрію свого першого тренера з легкої атлетики Івана Файчака. Пан Ігор давно покинув спорт, але його давній наставник і досі  перемагає у міжнародних змаганнях, хоча йому вже 77 років.

«Мушу сказати, що мій тренер дуже талановита людина. Крізь роки він залишається у моїй пам’яті. Хоч чоловік у поважному віці, але зберігає прекрасну фізичну форму і молодість духу. Він далі хоче брати участь у змаганнях. Найбільше бажає поїхати на VIII Чемпіонаті світу у Південній Кореї. Я дуже хочу допомогти йому, адже він феноменальна людина. Більшість його ровесників й поряд не стоять», – каже Ігор Чиж.

Іван Файчак займається спортом усе життя, однак перемагати у міжнародних змаганнях почав у поважному віці. Спортсмен з Івано-Франківська здобував медалі чи не на всіх іграх, у яких брав участь. І навіть став чемпіоном Європи з легкої атлетики! Та найбажаніша для чоловіка медаль – із світового чемпіонату. На шляху до цієї мрії є чимало бар’єрів. Один з них – брак грошей. Для такої поїздки потрібно знайти понад 40 тисяч гривень.

«Я хочу допомогти втілити мрію Івана Файчака. Він для мене є найкращим тренером, мотивацією і натхненням. Зібрати необхідну суму для нього буде непросто. Але я старатимусь. Буду збирати гроші зі скринькою всюди, де тільки зможу. А марафон, який ми незабаром проведемо, буде присвячений йому. Тому я щиро надіюсь, що люди не будуть байдужі і нам спільно вдасться зібрати хоча б частину суми для поїздки», – розповідає учень Івана Файчака, студент-іноземець Бахі Жілдас.

Студент збирав гроші та закликав до участі у марафоні людей біля Івано-франківського університету, на ринку й в уряді. Результат – тисяча гривень. Проте на забіг майже ніхто не прийшов. Таку пасивність зумовила дощова погода.

Та для тренера Івана Файчака це не стало перешкодою. Хоча чоловік мав бути суддею марафону, він приєднався до інших атлетів. На фінішній прямій на легендарного спортсмена чекала несподіванка.

Команда «Доброго ZIKу» вручила Івану Файчаку заповітні квитки у Південну Корею, на VIII Світові змагання. Чоловік неймовірно зрадів сюрпризу та щиро розчулився.

«Під час нагороджень на змаганнях, за межами батьківщини, я тринадцять разів піднімав прапор України. Це моя радість. Я тішусь, що світ бачить кольори нашої вітчизни. Україна не вмерла, Україна живе. Так само в нас має процвітати ветеранський спорт. Дякую, що ви допомагаєте мені здійснити мрію. Я цього ніколи не забуду», – каже щасливий Іван Файчак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:06:49