п'ятниця, 24 березня, 2017, 16:01 Події
На смертельно хворих пацієнтах лікар заробив 8 мільйонів гривень

Цинічний лікар, який вісім років керував Харківською державною онкологічною лікарнею, наживався на своїх пацієнтах, як тільки міг. Безкоштовні медикаменти від фармацевтів безпринципно перепродавав своїм підопічним. А із державної лікарні медик створив підприємство для сім’ї . Відтак колишній очільник закладу Юрій Вінник, за кошт інвесторів, волонтерів та пацієнтів нажив 8 мільйонів гривень.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK).

Під керівництвом головного лікаря Юрія Вінника, у Харківській державній онкологічній лікарні часто не могли виявити рак на початковій стадії, а помічали недугу вже на останній, четвертій. Відчула на собі весь «професіоналізм» медиків цієї лікарні і покійна мати однієї харків’янки.

«Я страшенно сердита на лікарів. Щороку моя матір проходила флюорографію. Ніхто нічого не бачив. А того нещасного року харківські медики сказали – у вашої мами малесенька пухлинка. Ми стривожені поїхали у столицю. Там нам сказали, що у моєї рідної остання стадія раку. Повернувшись у Харків, ми пішли у лікарню, де працював Юрій Вінник. Нам призначили хіміотерапію. Та щоб отримати її, потрібно було щоразу проходити сім кіл пекла. Місця для хворих постійно не вистачало, за прийомом ліків жахливі черги. Я ображена на всю систему. Якби її пухлину виявили раніше, то вона була б живою», – каже донька покійної онкохворої жінки.

Та півтора роки тому у харківчан таки увірвався терпець. Вони вийшли на мітинги проти головного лікаря Харківського обласного онкологічного центру Юрія Вінника. Одночасно з цими подіями діяльністю головного лікаря зацікавився і Харківський антикорупційний центр.

З’ясували, що на території онкоцентру при керівництві Юрія Вінника працювали дві аптеки –  «Парацельс 2002»  та « Аптека 288». Співвласником «Парацельсу» була на той час дочка Вінника – Анастасія.

52 відсотки усіх ліків в онкоцентр закуповували саме у цих двох аптеках. За підрахунками громадських активіст, ціни було завищені у декілька разів. Проти власників аптеки було висунуто позов до суду на її закриття. Проте аптека Анастасії й досі працює на території лікарні.

Заробляв Вінник не тільки на закупівлях ліків. Отримував нечесний лікар кошти й на препаратах, які для онкохворих були безкоштовними.

Проти головного лікаря онкоцентру Юрія Вінника Харківська обласна  прокуратура одночасно  відкрила декілька проваджень.

Звільнити головного лікаря Харківського онкоцентру було непросто. Вінник намагався поновитись на посаді. Але депутатам усе ж вдалося зробити так, аби онколікар не зміг очолювати цей медзаклад.

Після того, як Юрій Вінник покинув посаду, нове керівництво лікарні випадково натрапило на потаємну кімнату на території онколікарні. У кімнаті знайшли коробки з неналежним чином збереженими хіміопрепарами. Що це за ліки та кому вони призначались, досі з’ясовує слідство. 

Новий головний лікар Харківської обласної онкологічної клініки розповідає, що на виділені державою кошти йому вдалось відновити одну палату та операційну. Додає, що залучити інвесторів тепер майже нереально, бо ті, через практику Юрія Вінника, бачать лікарню у поганому світлі.

Що цікаво, якби Юрій Вінник не крав гроші, то можна було б не лише вберегти десятки життів, а й. наприклад, відремонтувати 115 палат або 16 операційних. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:02:58