На добре здоров’я. Вегето-судинна дистонія – хвороба чи «природа»?
Ольга Фарафонова
журналіст IA ZIK

Сьогодні все ще точаться суперечки довкола того, чи є вегето-судинна дистонія (ВСД) захворюванням і чи потрібно її лікувати. Хоча у Міжнародній класифікації хвороб ВСД відсутня, однак лікарі на пострадянському просторі продовжують ставити такий діагноз.

Тож, що це за дивне захворювання і чи захворювання взагалі? Загалом існує думка, що ВСД – це все ж таки синдром, який характеризується багатьма ознаками. Насамперед, це головні болі та запаморочення, невралгії, загальна слабкість і швидка втомлюваність, підвищена пітливість та водночас відчуття холоду в руках і ногах. Крім того, можуть виникати збої в роботі шлунково-кишкового тракту, зокрема синдром подразненої кишки, нудота.

Кожна людина хоч раз відчувала на собі ці прикрощі. Однак якщо такі симптоми проявляються постійно, наші лікарі можуть це охарактеризувати як вегето-судинна дистонія. Сьогодні цей «діагноз» ставлять близько 70% дорослого населення, а загалом ВСД має до 150 симптомів, які у кожного проявляються по-різному.

До причин, які провокують появу чи загострення ВСД, належать захворювання нервової, ендокринної або серцево-судинної систем, періоди гормональної перебудови організму (підлітковий вік, вагітність, клімакс), спадковий фактор, захворювання ШКТ та найчастіше – психологічне навантаження і стреси, перевтома, тривожність.

Вегето-судинна дистонія зазвичай не викликає серйозних ускладнень і не завдає істотних проблем для здоров’я. Однак її симптоми часто заважають людині вчитися і працювати, спричинюють постійну втому і тривожність. Що ж робити у такому випадку?

Насамперед, людині з такими симптомами радять пройти комплексне обстеження організму: перевірити роботу нервової, серцево-судинної та ендокринної систем (МРТ, УЗД, ЕКГ тощо), а також шлунково-кишкового тракту. Та загалом якщо ВСД дуже турбує, причину варто шукати разом з психотерапевтом. Адже від вегето-судинної дистонії неможливо позбутися за тиждень, як від застуди. Зазвичай, причина полягає в психоемоційному стані. Тому щоб зняти неприємні симптоми, потрібен час і прагнення пацієнта покращити якість свого життя.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:02 :28