Новини » Львів

Безпечна домівка: львівські енергетики облаштували понад 100 лелечих гнізд

Скріншот з відео

Більше сотні нових платформ під лелечі гнізда установили цього року працівники ПАТ «Львівобленерго» на опорах ліній електропередачі. Роботи тривали від кінця осені, періоду, коли лелеки відлітають, аж до тепер, коли чорногузи починають повертатися у свої старі-нові домівки.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Бузьки полюбляють гніздитися на електроопорах, оскільки вони є хорошими оглядовими пунктами. Однак, у такий спосіб вони наражають себе на небезпеку ураження струмом. Внаслідок дощів гнізда осідають, до того ж, малі лелеченята, котрі вперше роблять свій політ, можуть потрапити на дроти лілій електропередач. Тому часто сусідство електромереж і лелечої домівки призводить до коротких замикань та перерв в електропостачанні споживачам. Щоб захистити і птахів, і людей, з 2005 року ПАТ «Львівобленерго» долучилося до міжнародної ініціативи «Захист білого лелеки».

За допомогою підйомного крану, енергетики демонтують старі гнізда, після ж прикручують металеву платформу, котра унеможливлює контакт лелек із проводами. Фінальний етап – це замаскувати нове гніздо під старе, притрусивши його гілляками. Те, що виходить, власне й називають лелечими «єврооселями».

Мешканка Жовківщини, старенька бабуся Марія Кулинич, біля дому котрої є електроопори, розповідає, що сюди щовесни прилітають бузьки уже впродовж шістдесяти років. «Дуже добре, що встановлюють такі «єврооселі», бо я не раз бачила тут мертвих лелеченят. Шкода їх. Тепер сподіваюся, їм на новому гнізді буде краще й безпечніше», – розказала Марія Кулинич.

Нові «єврооселі» отримали лелечі родини у Жовківському, Мостиському, Городоцькому, Сокальському, Радехівському, Турківському, Золочівському, Бродівському, Перемишлянському, Яворівському, Стрийському та Дрогобицькому районах. Про це повідомили у прес-службі «Львівобленерго».

Загалом з 2005 по 2017 рік працівники ПАТ «Львівобленерго» встановили більше 1300 безпечних платформ для чорногузів на опорах ліній електропередачі. Енергетики хваляться, що перша така платформа, котра була встановлена дванадцять років тому назад, досі є домівкою для лелечої родини.

Loading...