Новини » Суспільство 24 березня, 2017, 5:09
Американські вчені виявили чорну діру, видавлену гравітаційними хвилями з центру галактики

Американські вчені виявили надмасивну чорну діру, яка змістилася від центру своєї галактики на відстань понад 35 тисяч світлових років. Дослідники пояснюють це наслідком впливу гравітаційних хвиль, породжених катаклізмом – злиттям двох галактик і їхніх чорних дір.

Про це інформувало в четвер Національне управління США по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA), – повідомляє ТАРС.

Група вчених порівняла дані, отримані за допомогою космічного телескопа Hubble і рентгенівського орбітального телескопа Chandra. Про присутність чорної діри свідчив квазар, якому було присвоєно назву 3C 186 (3Си 186).

Ці найяскравіші і найбільш древні з відомих астрономам зоряні об’єкти виникали на ранньому етапі еволюції Всесвіту і випромінюють величезну кількість енергії, передбачається, що в їх центрі знаходяться надмасивні чорні діри. Затягуючи у себе навколишню речовину, вони розганяють її до близькосвітлових швидкостей, забезпечуючи генерацію спостережуваного телескопами випромінювання.

Астрономи звернули увагу на характерну розташування 3C 186. «Коли я вперше побачив це, я зрозумів, що спостерігаю щось своєрідне», – підкреслив керівник дослідження Марко Кіябердже з Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі (штат Меріленд).

«Ми об’єднали дані, отримані з допомогою Hubble, Chandra і з огляду SDSS (Sloan Digital Sky Survey, Слоановський цифровий небесний огляд). Всі вони вказують на один і той же сценарій події», – продовжував він.

«Я точно не очікував побачити квазар, що зміщувався в бік від центральної частини галактики стандартної форми. Чорні діри розташовуються по центру галактик, тому знаходження квазара не по центру незвично саме по собі», – констатував астроном.

Кіябердже з колегами визначили ряд характеристик чорної діри масою в один мільярд разів більше сонячної. Даний об’єкт відхилився від центру своєї галактики на відстань понад 35 тисяч світлових років. Чорна діра віддалялася від центру галактики зі швидкістю 4,7 млн миль в годину (7,6 млн км в секунду). Це дозволяє подолати відстань від Землі до Місяця за три хвилини.

Чорні діри, згідно сучасним уявленням, мають настільки гігантську масу, що ніякі види випромінювань, включаючи світло, не можуть вирватися із «смертельної» хватки їх гравітаційного поля. Ці об’єкти нічого не випромінюють і тому їх неможливо побачити. Однак астрофізики навчилися їх виявляти по рентгенівському випромінюванню, яке народжується в околицях чорних дір.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 23:24 :42