Новини » Економіка 23 березня, 2017, 16:53
НБУ вводить санкції проти росбанків, а «Самопоміч» у Львові голосує за землю одному з них
Фото: matthewyglesias.com
Фото: matthewyglesias.com

НБУ за рішенням РНБО з 23 березня вводить санкції проти «дочок» російських державних банків. Натомість у Львові «Самопоміч», рідна фракція одного з головних борців за заборону «торгівлі на крові», практично у повному складі проголосувала за переоформлення договору про оренду землі для пов′язаного з російським «Сбєрбанком» ПАТ «ВіЕс Банк».

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав депутат ЛМР Любомир Босаневич.

«Не писатиму довгих постів... Це результати голосування по наданню оренди земельної ділянки російському банку «ВіЕс Банк». Я за блокаду, але не в такий фарисейський спосіб, як це робить «Самопоміч». Висновки робіть самі...», – повідомив депутат.

Фото: Facebook
Фото: Facebook
Фото: Facebook
Фото: Facebook

А ось тут можна переглянути список депутатів від «Самопомочі» у міській раді і зіставити його з результатами голосування. З 22 депутатів, які проголосували за, 18 – з «Самопомочі»!

У ухвалі, за яку проголосували фактично лише депутати «Самопомочі» йдеться:

«Публічному акціонерному товариству «ВіЕс Банк» забезпечити внесення змін до договору оренди землі, зазначеного у пункті 1 цієї ухвали, і зареєструвати їх відповідно до Закону України «державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Це, здавалося б, просте господарське питання не набуло б особливого розголосу, якби не стосувалось проблеми, яка власне і була загострена після розгортання блокади Донбасу, одним з головних ініціаторів та натхненників якої були депутати з фракції «Самопоміч» у Верховній Раді. Та й сам Андрій Садовий неодноразово заявляв, що цілковито підтримує її.

Коли масштаби блокади набули загрозливих розмірів, було скликано засідання РНБО, на якому, окрім припинення торгівлі з ОРДЛО, було вирішено ввести санкції проти російських банків та їхніх «дочок» в Україні.

Особливої пікантності ситуації додає те, що власне сьогодні, 23 березня, це рішення вступає в силу.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Нацбанк розробив постанову №25, метою якої є забезпечення реалізації санкцій, застосованих до банків, зазначених у рішенні РНБО», – йдеться у повідомленні.

Санкціями заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов’язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур.

Санкції терміном на один рік будуть застосовані до ПАТ «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК».

Але чи турбує це депутатів «Самопомочі» та Андрія Садового особисто? Він давно і достатньо близько дружить не лише з уже згаданим «ВіЕс Банк».

Доволі близький до лідера «Самопомочі» є Віталій Ломакович, який багато років керував ще одним фігурантом санаційного списку ПАТ «БМ БАНК», про що охоче згадує навіть у своїй офіційній біографії.

Та все ж найріднішим для Андрія Садового є «Альфа банк» Михайла Фрідмана, одного з найближчих до Путіна олігархів. Саме він вже багато років поспіль у Львові проводить «Альфа-Джаз фестиваль», який, до слова відбудеться і цьогоріч. Ідейна боротьба з російським капіталом не зупиняє Андрія Івановича, адже він так любить джаз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 18:32 :56