середа, 22 березня, 2017, 11:10 Політика
Ветеранські ГО має перевірити НАБУ, – урядовець

Щороку на громадські об’єднання інвалідів та ветеранів Міноборони виділяє чималі кошти. Проте якісно перевірити, на що ці організації витрачають кошти, немає можливості.

Про це у програмі військових журналістських розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 20:30) на телеканалі ZIK розповіла начальник відділу соціальної адаптації учасників бойових дій в Мінсоіцполітики Олександра Тарасова.

За офіційними даними Міністерства соціальної політики, на громадські організації було виділено майже 80 мільйонів грн.

«Міністерство соціальної політики є основним розпорядником коштів по бюджетній програмі щодо фінансування громадських об’єднань інвалідів та ветеранів. Це майже 80 млн грн. Цього року сума збільшена, наскільки я пам’ятаю, до 91 млн грн. Весь план бюджетних видатків спланований заздалегідь, ще в грудні ми його подаємо. Майже 20 млн. з цих коштів виділено для ветеранських організацій», – розповіла начальник відділу соціальної адаптації учасників бойових дій в Мінсоцполітики Олександра Тарасова.

Найчастіше організації використовують кошти на зарплатню центрального апарату, утримання офісу, комунальні платежі, друк продукції, проведення  святкувань. Старше покоління, яке присутнє у цих організаціях, вважає, що патріотично виховує молодь тим, що розповідає, як відбувалася Друга світова війна.

«Організації подають список заходів, які провели за рік, та куди були витрачені кошти, але хто це перевірятиме! Разом зі мною у відділі соціальної адаптації учасників бойових дій в Мінсоцполітики разом працює семеро осіб. Держава створила такі умови, що ми не можемо проконтролювати, куди витрачаються кошти. Механізмів дуже мало. Для перевірок потрібно залучати аудиторські, прокурорські служби, НАБУ», – зазначила Тарасова. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 20:03:13