вівторок, 21 березня, 2017, 5:00 Світ
Японія проведе спільні військово-морські навчання з Францією, Великобританією та США

Японія планує провести спільні військово-морські навчання з Францією, Великобританією і США. Навчання можуть пройти в районі острова Тініан в Тихому океані орієнтовно в травні

 Як інформувало агентство Kyodo, про це японський прем’єр-міністр Сіндзо Абе заявив журналістам після зустрічі в Парижі з французьким президентом Франсуа Олландом, – повідомляє ТАРС.

«Зберігаючи регіон Індійського і Тихого океанів загальним міжнародним надбанням, будемо працювати над тим, щоб зробити його вільним і відкритим», – привело агентство слова двох лідерів у цій зв’язку. Крім того, сторони домовилися, що у квітні французькі навчальні кораблі відвідають Японію.

За деякими даними, навчання можуть пройти в районі острова Тініан в Тихому океані орієнтовно у травні. За даними газети Nikkei, Париж може відправити крейсер «Жанна д’арк», який повинен прибути в район навчань за маршрутом, який пролягає через Індійський океан і Південно – Китайське море.

На думку ряду спостерігачів, плани провести спільні навчання можуть бути спрямовані в тому числі на надання тиску на Китай, який розширює свою присутність у Південно-Китайському морі. Раніше Японія і Франція вже проводили командно-штабні навчання, проте сценарій маневрів не припускав зіткнень на морі. Тепер же в ході навчань планується відпрацювати десантування.

На початку січня Францію відвідали глава МЗС та керівник оборонного відомства Японії Фуміо Кісіда і Томомі Інада, які зустрілися в Парижі зі своїми французькими колегами. Тоді сторони виступили за зміцнення військового співробітництва.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 10:45:47