вівторок, 21 березня, 2017, 11:44 Регіони
Волиньрада внесла зміни до бюджету: депутати розподілили 80 млн грн

Волинська облрада внесла зміни до обласного бюджету, розподіливши вільні залишки.

Про це йшлося 21 березня під час позачергової сесії, – повідомив власкор IA ZIK.

Перед депутатами облради виступив начальник управління фінансів ОДА Ігор Никитюк. Спочатку рада затвердила звіт про виконання бюджету за минулий рік. Після цього депутати приступили до внесення змін до цьогорічного бюджету.

Отож, сума перехідних залишків становить 80, 7 млн грн. До нинішнього розподілу пропонується сума 71, 4 млн грн. 9,3 млн грн буде спрямовано в обласний фонд регіонального розвитку після завершення обласного конкурсу інвестиційних проектів та програм. Як з’ясувалося, окрім проекту ОДА свої пропозиції розподілу коштів має і бюджетна комісія Волиньради.

Голова фракції «Укроп» Вячеслав Рубльов запропонував вилучити дозвіл ОДА частково розподіляти бюджетні кошти та затвердити проект бюджетної комісії. «Цей пункт дозволяє без згоди бюджетної комісії перерозподіляти кошти. Я вважаю, що депутатів не можна позбавляти такого права», – заявив Рубльов.

Своєю чергою, Никитюк пояснив, що депутати однаково не вплинуть на цільове призначення траннсферів.

Голова облради Ігор Палиця запевнив начальника фінансового управління ОДА, що бюджетна комісія буде збиратися оперативно, тому це не позначиться на роботі. Облрада підтримала пропозицію Рубльова.

Михайло Бегаль із фракції БПП закликав уникати політики при формуванні бюджету, зокрема, врахувати потреби Ратнівського району. Подібну заяву зробила і позафракційний депутат Людмила Кирда. На її думку, обділеним виявився і Маневицький район.

Представник фракції «Самопоміч» Борис Бабійчук поцікавився, чому не передбачається гроші на ремонт дороги Володимир-Волинський – Нововолинськ. На це Никитюк пояснив, що кошти на ремонт доріг і їхній перелік затвердять згодом.

На запитання голови облради про надходження коштів на ремонт доріг від перевиконання планів митницею, губернатор Володимир Гунчик пояснив, що наразі ще із ДФС не надійшли остаточні розрахунки. А в максимальних показниках перевиконання становить орієнтовно 90-100 млн грн. Окрім того, 123 мільйони гривень закладено у Державному фонді регіонального розвитку.

Низку дискусій викликало питання розподілу коштів, зокрема, на шкільні санвузли. Голова ОДА Володимир Гунчик закликав не робити «шахер-махер», оскільки ці гроші із цільової субсидії на енергоощадні заходи. «Не треба порушувати закон і Бюджетний кодекс», – закликав Гунчик.

Його підтримав і начальник фінуправління Никитюк, який попередив: казначейство просто заблокує кошти. Тож голова облради Палиця підтримав пропозицію губернатора щодо окремого розгляду цього питання на іншій сесії.

Окрім того, після дискусій також депутати підтримали ідею зменшити резервний фонд на 1,4 мільйона гривень, скерувавши ці кошти на боротьбу зі сміттям у Шацькому районі.

Зрештою, облрада взяла за основу проект рішення ОДА і проголосувала в цілому зі змінами від бюджетної комісії та окремих депутатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 00:23:20